ANDRZEJKI W POA
29.11.2007, godz: 18:00

Już niebawem Andrzejki. Przypominamy zatem o konieczności andrzejkowych wróżb.an001

Tak dla informacji, tradycja ta wywodzi się już z XII wieku. Dawniej późnojesienne wróżby traktowano jednak znacznie poważniej. Odprawiano je w odosobnieniu i mogły sobie na nie pozwolić tylko panny. Dzięki nim miały one poznać imię swojego przyszłego męża. Panowie wróżyli sobie 24 listopada, w wigilię święta Katarzyny – tzw. Katarzynki. Do naszych czasów przetrwały tylko Andrzejki – zmieniając nieco swój charakter i stając się sztandarowym świętem lania wosku.

Byście w ciekawy sposób mogli spędzić ten wieczór serdecznie zapraszamy do Państwowego Ogniska Artystycznego, w którym Andrzejki odbywać się będą od 18:00 do późnych godzin nocnych. Poprowadzą je prawdziwi wróźbici. Specjalnie na ten wieczór został sprowadzony duet cygański – bo kto lepiej powróży?!

Zapraszamy wszystkich z rodzinami, przyjaciólmi, znajomymi, wszystkich, którzy pragnął przekonać się co przyniesie przyszłość i tych, którzy lubią magiczną atmosferę i wspaniałą zabawę przy świecach. Warto skorzystać, gdyż, możecie wierzyć lub nie, co andrzejkowe wróżby pokażą, to z pewnością się spełni.Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Grafika komputerowa

W pracowni grafiki komputerowej dowiesz się jak skutecznie uzupełnić sztukę przy użyciu komputera. Nauczysz się tworzyć szeroko pojętą infografikę. Rozwiniesz w sobie za interesowanie grafiką cyfrową, kreowanie obrazu przy równoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Poznasz tajniki obróbki fotografii cyfrowych w przeznaczonych do ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Krzysztof Brycki

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Malarstwa. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2001 roku.  Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.   Prywatnie znakomity ilustrator.        

więcej...

Losowe zdjęcia

m174 wyskon95 tn_img_1009 ppm84

Nowolipki na Facebooku

baner_bip