ANDRZEJKI W POA
29.11.2007, godz: 18:00

Już niebawem Andrzejki. Przypominamy zatem o konieczności andrzejkowych wróżb.an001

Tak dla informacji, tradycja ta wywodzi się już z XII wieku. Dawniej późnojesienne wróżby traktowano jednak znacznie poważniej. Odprawiano je w odosobnieniu i mogły sobie na nie pozwolić tylko panny. Dzięki nim miały one poznać imię swojego przyszłego męża. Panowie wróżyli sobie 24 listopada, w wigilię święta Katarzyny – tzw. Katarzynki. Do naszych czasów przetrwały tylko Andrzejki – zmieniając nieco swój charakter i stając się sztandarowym świętem lania wosku.

Byście w ciekawy sposób mogli spędzić ten wieczór serdecznie zapraszamy do Państwowego Ogniska Artystycznego, w którym Andrzejki odbywać się będą od 18:00 do późnych godzin nocnych. Poprowadzą je prawdziwi wróźbici. Specjalnie na ten wieczór został sprowadzony duet cygański – bo kto lepiej powróży?!

Zapraszamy wszystkich z rodzinami, przyjaciólmi, znajomymi, wszystkich, którzy pragnął przekonać się co przyniesie przyszłość i tych, którzy lubią magiczną atmosferę i wspaniałą zabawę przy świecach. Warto skorzystać, gdyż, możecie wierzyć lub nie, co andrzejkowe wróżby pokażą, to z pewnością się spełni.