ANDRZEJKI W POA
29.11.2007, godz: 18:00

Już niebawem Andrzejki. Przypominamy zatem o konieczności andrzejkowych wróżb.an001

Tak dla informacji, tradycja ta wywodzi się już z XII wieku. Dawniej późnojesienne wróżby traktowano jednak znacznie poważniej. Odprawiano je w odosobnieniu i mogły sobie na nie pozwolić tylko panny. Dzięki nim miały one poznać imię swojego przyszłego męża. Panowie wróżyli sobie 24 listopada, w wigilię święta Katarzyny – tzw. Katarzynki. Do naszych czasów przetrwały tylko Andrzejki – zmieniając nieco swój charakter i stając się sztandarowym świętem lania wosku.

Byście w ciekawy sposób mogli spędzić ten wieczór serdecznie zapraszamy do Państwowego Ogniska Artystycznego, w którym Andrzejki odbywać się będą od 18:00 do późnych godzin nocnych. Poprowadzą je prawdziwi wróźbici. Specjalnie na ten wieczór został sprowadzony duet cygański – bo kto lepiej powróży?!

Zapraszamy wszystkich z rodzinami, przyjaciólmi, znajomymi, wszystkich, którzy pragnął przekonać się co przyniesie przyszłość i tych, którzy lubią magiczną atmosferę i wspaniałą zabawę przy świecach. Warto skorzystać, gdyż, możecie wierzyć lub nie, co andrzejkowe wróżby pokażą, to z pewnością się spełni.Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Tkanina artystyczna

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Irena Siedacz

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 1992 roku.   Wykłada z pasją  i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.   Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, Australii i bursztynu. Na co dzień projektuje wnętrza komercyjne.

więcej...

Losowe zdjęcia

m40 foto nslup184 wppgr023

Nowolipki na Facebooku

baner_bip