Jedziemy na plener malarski !!!

Państwowe Ognisko Artystyczne jak co roku zaprasza wszystkich na plener malarski.

Tegoroczny wyjazd odbywać się będzie w dniach 6-15 sierpnia 2010 roku, w Sioło Budach, w samym sercu Puszczy Białowiskiej, w odległości 8 km od Białowieży. Dodatkową atrakcją tegorocznego pleneru będą z pewnością nie tylko Żubry ale także fakt iż nocować będziemy w obiekcie, który znany jest z tradycyjnej architektury kresowej. Na terenie znajduje się również skansen, który tworzy przeniesione, całkowicie autentyczne i ostatnie istniejące gospodarstwo kresowe z pierwszej połowy XIX wieku. W jego skład wchodzą: bardzo dobrze zachowana chata z 1836 roku z drewnianym kominem, stodoła, wozownia, studnia z żurawiem, bróg na siano oraz ogrodzenie z płotu tynowego.

Dodatkowym atutem prócz pięknych plenerów, które z pewnością zostaną uwiecznione przez plenerowiczów na blejtramach, będzie tradycyjna kuchnia regionalna.

Wszystkich chętnych na wyjazd plenerowy zapraszamy serdecznie do zapisywania się na plener. Liczba miejsc jest ograniczona. W tym roku zabieramy tylko 15 osób w wieku od 16 do 100 lat:)

W celu zapisania się na plener malarski proszę kontaktować się z Kasią Lisowską w dniach 31 maja – 8 czerwca, w godzinach 17:00 – 19:30, na "Nowolipkach"