Letnie Wibracje – Roman Kowalkowski
wernisaż malarstwa i fotografii

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Romana Kowalkowskiego pt."Letnie Wibracje", w czwartek 19 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:00.

Prezentowane prace to tylko wycinek z twórczości artysty plastyka, w całości poświęcony twórczości Nowolipkowych plenerów. Roman Kowalkowski, wcześniej jako pedagog i współprowadzący plenery Państwowego Ogniska Artystycznego, obecnie już jako uczestnik tworzenia w terenie, wyjeżdża co roku na plenery malarskie "Nowolipek".

Z pewnością jest najwierniejszym fanem spędzania w ten sposób czasu. Zawsze twórczo, nie ma znaczenia, czy fotografuje, czy maluje – zawsze tworzy.
"Roman Kowalkowski prezentuje swoją postawą twórcę niezłomnego. Z każdym rokiem tworzy coś innego, inspirującego i w niesamowity sposób wychwytuje wibracje, które pojawiają się między uczestnikami a otoczeniem. Fascynujące jest to, że sztuka sprawia mu radość a sposób bycia zaraża do twórczego działania" – opowiada Kasia Lisowska-Byster koordynatorka plenerów Państwowego Ogniska Artystycznego. 

Prezentowane w Galerii "Nowolipki" prace to obrazy i fotografie powstałe na przełomie kilku lat. Znajdziemy na nich opowieści o takich miejscach jak Gorce, Podlasie czy o Suwalszczyźnie. Praktycznie nie do opowiedzenia jest ta wystawa. "Letnie Wibracje" zaskakują spojrzeniem na otaczający nas świat, doborem barw czy kompozycją. Jeżeli na zdjęciach wszystko wydaje się być czytelne, to dopiero interpretacja, która pojawia się na płótnie jest opowieścią o miejscu. 

m249Roman Kowalkowski jest ogólnie bardzo zaskakującą postacią. Osobowością w świecie różnych dziedzin sztuki, które łączy przede wszystkim talent, bystre oko i cierpliwość. 

Serdecznie zapraszamy miłośników plenerów "Nowolipkowych", Romana oraz po prostu sztuki. 19 kwietnia będzie z pewnością u nas    kolorowo :)

Więcej informacji o twórczości artysty znajdziecie tutaj http://www.kowalkowski.pl

https://plus.google.com/103901708160391328817Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Artysta plastyk. Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2003 roku.  Naucza z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo. W 2014 roku obronił doktorat na macierzystej uczelni. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w tym odznaczony ...

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6001 rzezba_img_1069 ppm93 m152

Nowolipki na Facebooku

baner_bip