Letnie Wibracje – Roman Kowalkowski
wernisaż malarstwa i fotografii

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Romana Kowalkowskiego pt."Letnie Wibracje", w czwartek 19 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:00.

Prezentowane prace to tylko wycinek z twórczości artysty plastyka, w całości poświęcony twórczości Nowolipkowych plenerów. Roman Kowalkowski, wcześniej jako pedagog i współprowadzący plenery Państwowego Ogniska Artystycznego, obecnie już jako uczestnik tworzenia w terenie, wyjeżdża co roku na plenery malarskie "Nowolipek".

Z pewnością jest najwierniejszym fanem spędzania w ten sposób czasu. Zawsze twórczo, nie ma znaczenia, czy fotografuje, czy maluje – zawsze tworzy.
"Roman Kowalkowski prezentuje swoją postawą twórcę niezłomnego. Z każdym rokiem tworzy coś innego, inspirującego i w niesamowity sposób wychwytuje wibracje, które pojawiają się między uczestnikami a otoczeniem. Fascynujące jest to, że sztuka sprawia mu radość a sposób bycia zaraża do twórczego działania" – opowiada Kasia Lisowska-Byster koordynatorka plenerów Państwowego Ogniska Artystycznego. 

Prezentowane w Galerii "Nowolipki" prace to obrazy i fotografie powstałe na przełomie kilku lat. Znajdziemy na nich opowieści o takich miejscach jak Gorce, Podlasie czy o Suwalszczyźnie. Praktycznie nie do opowiedzenia jest ta wystawa. "Letnie Wibracje" zaskakują spojrzeniem na otaczający nas świat, doborem barw czy kompozycją. Jeżeli na zdjęciach wszystko wydaje się być czytelne, to dopiero interpretacja, która pojawia się na płótnie jest opowieścią o miejscu. 

m249Roman Kowalkowski jest ogólnie bardzo zaskakującą postacią. Osobowością w świecie różnych dziedzin sztuki, które łączy przede wszystkim talent, bystre oko i cierpliwość. 

Serdecznie zapraszamy miłośników plenerów "Nowolipkowych", Romana oraz po prostu sztuki. 19 kwietnia będzie z pewnością u nas    kolorowo :)

Więcej informacji o twórczości artysty znajdziecie tutaj http://www.kowalkowski.pl

https://plus.google.com/103901708160391328817Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Tkanina artystyczna

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Anna Lisowska

Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego przez 24 lata. Magister sztuki, artysta plastyk, architekt wnętrz. W 1987 przejęła po swoim poprzedniku obowiązki kapitana drużyny na Nowolipkach. Z wielką energią zabrała się do pracy, jakby już wtdy wiedziała, że musi wprowadzić Ognisko w XXI wiek. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

nslup447 kl77 tn_img_3242 amberif2

Nowolipki na Facebooku

baner_bip