Letnie Wibracje – Roman Kowalkowski
wernisaż malarstwa i fotografii

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Romana Kowalkowskiego pt."Letnie Wibracje", w czwartek 19 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:00.

Prezentowane prace to tylko wycinek z twórczości artysty plastyka, w całości poświęcony twórczości Nowolipkowych plenerów. Roman Kowalkowski, wcześniej jako pedagog i współprowadzący plenery Państwowego Ogniska Artystycznego, obecnie już jako uczestnik tworzenia w terenie, wyjeżdża co roku na plenery malarskie "Nowolipek".

Z pewnością jest najwierniejszym fanem spędzania w ten sposób czasu. Zawsze twórczo, nie ma znaczenia, czy fotografuje, czy maluje – zawsze tworzy.
"Roman Kowalkowski prezentuje swoją postawą twórcę niezłomnego. Z każdym rokiem tworzy coś innego, inspirującego i w niesamowity sposób wychwytuje wibracje, które pojawiają się między uczestnikami a otoczeniem. Fascynujące jest to, że sztuka sprawia mu radość a sposób bycia zaraża do twórczego działania" – opowiada Kasia Lisowska-Byster koordynatorka plenerów Państwowego Ogniska Artystycznego. 

Prezentowane w Galerii "Nowolipki" prace to obrazy i fotografie powstałe na przełomie kilku lat. Znajdziemy na nich opowieści o takich miejscach jak Gorce, Podlasie czy o Suwalszczyźnie. Praktycznie nie do opowiedzenia jest ta wystawa. "Letnie Wibracje" zaskakują spojrzeniem na otaczający nas świat, doborem barw czy kompozycją. Jeżeli na zdjęciach wszystko wydaje się być czytelne, to dopiero interpretacja, która pojawia się na płótnie jest opowieścią o miejscu. 

m249Roman Kowalkowski jest ogólnie bardzo zaskakującą postacią. Osobowością w świecie różnych dziedzin sztuki, które łączy przede wszystkim talent, bystre oko i cierpliwość. 

Serdecznie zapraszamy miłośników plenerów "Nowolipkowych", Romana oraz po prostu sztuki. 19 kwietnia będzie z pewnością u nas    kolorowo :)

Więcej informacji o twórczości artysty znajdziecie tutaj http://www.kowalkowski.pl

https://plus.google.com/103901708160391328817