Anna Lisowska

lisowska

Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego przez 24 lata.

Magister sztuki, artysta plastyk, architekt wnętrz.

W 1987 przejęła po swoim poprzedniku obowiązki kapitana drużyny na Nowolipkach. Z wielką energią zabrała się do pracy, jakby już wtdy wiedziała, że musi wprowadzić Ognisko w XXI wiek. Początek jej dyrektorowania to pierwszy poważny remont lokalu. Dziś już nikt nie pamięta, że do Ogniska wchodziło się przez klatkę od strony podwórza, zapomniane też zostały paskudne toalety w szpitalnym zielonym kolorze. Ona otworzyłą drzwi od strony dziedzińca i wyremontowała dolny hall, który wciąż się zmienia. Cechą charakterystyczną Anna Lisowskiej jest rozwój i zmiany. Na początku lat 90-tych obok tradycyjnych pracowni rysunku i malarstwa, tkactwa, rzeźby oraz zajęć z historii sztuki, pojawiły się nowe w pełni wyposażone pracownie biżuterii artystycznej i ceramiki. Trochę później zaczęły funkcjonować zajęcia z technik video-filmowania oraz grafiki komputerowej. Wszystko to wymagało wielu inwestycji i napotykało na drodze wiele problemów natury organizacyjnej, jednak dla Anny Lisowskiej nie stanowiło to żadnego kłopotu. Nowe stało się wyzwaniem a rozwój zachodzący w kraju wytyczał ścieżki, którym należało podążać, zachowując cenną tradycję respektowania indywidualności, budzenia radości samospełnienia i rzetelnej pracy.

Na Nowolipkach uczy patrzeć i widzieć. Swoją energiczną pracą poszerza horyzonty i zainteresowania młodzieży. Nie na wszystkich to działa. Jednak dzięki jej kierowaniu, Ognisko działa jak należy. 31 sierpnia 2011 roku oddała stery kierowania Nowolipkami swojej długoletniej przyjaciółce, osobie równie kompetentnej i z podobnym spojrzeniem na świat. 

Nauczyciel projektowania w pracowni witrażu.

 

 

  • Witraż

    Pracownia niezwykle kolorowa, świecąca i …techniczna. Czasami głośna od pracy maszyn, jednak stworzona i prowadzona tak, by w atmosferze twórczej pracy każdy mógł doznać swej niezależności, wyjątkowości i autentyczności.
    Tutaj tworzenie …

    więcej...Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika artystyczna

  Ceramika jest niezwykłą pracownią, ponieważ tutaj można pofantazjować a jedynym ogranicznikiem twórczej pracy jest Twoja wyobraźnia. Głównym motywem osób biorących udział w zajęciach jest ciekawość artystyczna, chęć twórczego działania oraz poszukiwanie swojego azylu od powszedniości. Warto pamiętać, iż ceramika to nie ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Dorota Wójcicka-Żurko

  Artysta plastyk. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 2008 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem grafikę komputerową.   Prywatnie w swoich pracach łączy przestrzeń z grafiką.  ...

więcej...

Losowe zdjęcia

IF wola031 m254 tn_img_0861

Nowolipki na Facebooku

baner_bip