Anna Lisowska

lisowska

Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego przez 24 lata.

Magister sztuki, artysta plastyk, architekt wnętrz.

W 1987 przejęła po swoim poprzedniku obowiązki kapitana drużyny na Nowolipkach. Z wielką energią zabrała się do pracy, jakby już wtdy wiedziała, że musi wprowadzić Ognisko w XXI wiek. Początek jej dyrektorowania to pierwszy poważny remont lokalu. Dziś już nikt nie pamięta, że do Ogniska wchodziło się przez klatkę od strony podwórza, zapomniane też zostały paskudne toalety w szpitalnym zielonym kolorze. Ona otworzyłą drzwi od strony dziedzińca i wyremontowała dolny hall, który wciąż się zmienia. Cechą charakterystyczną Anna Lisowskiej jest rozwój i zmiany. Na początku lat 90-tych obok tradycyjnych pracowni rysunku i malarstwa, tkactwa, rzeźby oraz zajęć z historii sztuki, pojawiły się nowe w pełni wyposażone pracownie biżuterii artystycznej i ceramiki. Trochę później zaczęły funkcjonować zajęcia z technik video-filmowania oraz grafiki komputerowej. Wszystko to wymagało wielu inwestycji i napotykało na drodze wiele problemów natury organizacyjnej, jednak dla Anny Lisowskiej nie stanowiło to żadnego kłopotu. Nowe stało się wyzwaniem a rozwój zachodzący w kraju wytyczał ścieżki, którym należało podążać, zachowując cenną tradycję respektowania indywidualności, budzenia radości samospełnienia i rzetelnej pracy.

Na Nowolipkach uczy patrzeć i widzieć. Swoją energiczną pracą poszerza horyzonty i zainteresowania młodzieży. Nie na wszystkich to działa. Jednak dzięki jej kierowaniu, Ognisko działa jak należy. 31 sierpnia 2011 roku oddała stery kierowania Nowolipkami swojej długoletniej przyjaciółce, osobie równie kompetentnej i z podobnym spojrzeniem na świat. 

Nauczyciel projektowania w pracowni witrażu.

 

 

  • Witraż

    Pracownia niezwykle kolorowa, świecąca i …techniczna. Czasami głośna od pracy maszyn, jednak stworzona i prowadzona tak, by w atmosferze twórczej pracy każdy mógł doznać swej niezależności, wyjątkowości i autentyczności.
    Tutaj tworzenie …

    więcej...Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Rzeźba

Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych. Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Mikołaj Miodowski

Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku.    Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.   Na co dzień zajmuje się z sukcesami komercyjną stroną sztuki. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6303 img_5674 tn_img_3287 Iwona Napiórkowska-Korpała

Nowolipki na Facebooku

baner_bip