GABRYELLA MIŁOWSKA – MOLĄG Dyrektor POA

GABRYELLA MIŁOWSKA – MOLĄG

Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie

 

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1982 roku, dyplom uzyskała pod kierunkiem prof. Jana Tarasina. Studiowała również w pracowniach prof. Tadeusza Dominika i prof. Wojciecha Sadleya (aneks z tkaniny unikatowej). W latach 1982/83 pracowała jako asystent scenografa i kierownik pracowni scenograficznej w Operze Narodowej. Dwukrotnie otrzymała stypendium artystyczne Ministra Kultury i Sztuki. W 1990 roku przebywała na trzymiesięcznym stypendium we Francji w miejscowości Berck sur Meer, a na przełomie lat 1992-1993 na siedmiomiesięcznej rezydencji na zaproszenie Szwajcarskiego Biura Federalnego d.s. Kultury w Ligornetto (kanton Ticcino) w Szwajcarii. W 2005 roku uczestniczyła w plenerze artystów w Vellano w Toskanii na zaproszenie Krzysztofa Musiała.

Wystawia indywidualnie od 1984 r. (21 wystaw w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Essen, Locarno), bierze udział w zbiorowych przeglądach malarstwa, poczynając od „Co słychać” (dawne Zakłady Norblina, 1987), „Świeżo malowane” (Zachęta, 1988) i „Ekspresje i ekspresjonizmy” (Muzeum Narodowe w Warszawie, 1990). Jest także autorką projektów kostiumów do kilkunastu widowisk muzycznych z udziałem młodzieży, autorką ilustracji książkowych i projektów graficznych.

Doświadczenie zawodowe jako nauczyciel i animator działań edukacyjnych i kulturalnych zdobyła w pracy w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej,  działając na rzecz warszawskiej oświaty, popularyzacji sztuki i promocji artystów. W latach 2010 – 2016 pełniła funkcję wicedyrektora SCEK.


Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Tkanina artystyczna

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Marcin Bogusław

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Wzornictwo, specjalności stylistyka mody – projektowanie biżuterii.  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2011 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.   Prywatnie miłośnik motorów. Jako artysta wielokrotnie nagradzany. "Mieszkam i pracuję w Warszawie. Od ...

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_3287 tn_img_6450 tn_img_6268 tn_img_5834

Nowolipki na Facebooku

baner_bip