NOC MUZEÓW ’10
15 maja, start: 19:00

1nocmuzeuf2010Serdecznie zapraszamy na wspaniały wernisaż niezwykłych prac malarskich artystki młodego pokolenia – Anny Waligórskiej.

Nie jesteśmy w stanie opisać słowami malarstwa tej młodej gdańskiej artystki. Obrazy Anny Waligórskiej powaliły nas, zaskoczyły i wzruszyły. Są niezwykłe i koniecznie trzeba je zobaczyć. To zupełnie inne malarstwo niż to, które prezentują rówieśnicy artystki ze Stolicy.

Dodatkową atrakcją będzie występ niewątpliwie najlepszego duetu gitarowego w Polsce – Los Desperados. Poniżej prezentujemy link, do strony zespołu, na której możecie posłuchać, że to NAPRAWDĘ NAJLEPSZY duet gitarowy.

http://www.losdesperados.pl/mp3.htm?loaded=411&total=411.471+kb&procent=100&procentowo=100+%25&scale=100&fzamCD=[type+Function]&fwyswietl=[type+Function]&fgazeta=[type+Function]

Serdecznie zapraszamy!!!

Poniżej prezentujemy wypowiedź malarki na temat swojej twórczości:

  "Głównym tematem mojego malarstwa jest człowiek. Często maluję cyklami, ponieważ idea obrazu nie wyczerpuje się w jednej pracy. Pozwala mi to na poszukiwanie wciąż nowych rozwiązań formalnych dla nurtujących mnie malarskich problemów. Kilka cyklów realizuję równolegle.

   Jednym z zagadnień, którym się zajmuję jest żywioł wody. Interesuje mnie ruch, dynamika postaci oraz deformacja przestrzeni spowodowana załamaniem światła na powierzchni wody.

   W innych projektach odwołuję się do tradycyjnych przedstawień znanych z historii malarstwa i rozwijam je, często sięgając po konwencję pastiszu. Pragnę skonfrontować sposób obrazowania sztuki dawnej z treściami jakie niesie współczesność. Przykładem takiego podejścia są obrazy „Umbria” czy „Dwójka”.

   Maluję inspirowana wspomnieniami i przeżyciami. Modelami są bliskie mi osoby, dzięki czemu obrazy nabierają bardziej emocjonalnego i intymnego charakteru.

   Cykl „Miny” stanowią poliptyki przedstawiające bliskich, których twarze zdeformowane są przez grymasy. Utrzymane w konwencji realistycznej, namalowane mniej lub bardziej ekspresyjnie, pełne ładunku emocjonalnego, są przede wszystkim wyrazem mojego sprzeciwu wobec „plastikowemu” wizerunkowi twarzy, który podlega dyktatowi jednego, „perfekcyjnego” kanonu piękna. Według niego przedstawienia powinny być „piękne”, „gładkie”, „młode” i „uśmiechnięte”, choć w rzeczywistości pozostają nieżywym modelem i stwarzają nieznośne estetyczne napięcie miedzy intencją a rzeczywistością. Moim celem nie jest epatowanie brzydotą, ale zwrócenie uwagi na baudelaire’owskie rozumienie piękna („piękno jest zawsze dziwaczne”). Szukam go w naturalności, zmarszczkach i zdeformowanych emocjami twarzach."Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Mikołaj Miodowski

Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku.    Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.   Na co dzień zajmuje się z sukcesami komercyjną stroną sztuki.

więcej...

Losowe zdjęcia

img_5746 ppm116 ppm110 tn_img_6161

Nowolipki na Facebooku

baner_bip