NOC MUZEÓW ’10
15 maja, start: 19:00

1nocmuzeuf2010Serdecznie zapraszamy na wspaniały wernisaż niezwykłych prac malarskich artystki młodego pokolenia – Anny Waligórskiej.

Nie jesteśmy w stanie opisać słowami malarstwa tej młodej gdańskiej artystki. Obrazy Anny Waligórskiej powaliły nas, zaskoczyły i wzruszyły. Są niezwykłe i koniecznie trzeba je zobaczyć. To zupełnie inne malarstwo niż to, które prezentują rówieśnicy artystki ze Stolicy.

Dodatkową atrakcją będzie występ niewątpliwie najlepszego duetu gitarowego w Polsce – Los Desperados. Poniżej prezentujemy link, do strony zespołu, na której możecie posłuchać, że to NAPRAWDĘ NAJLEPSZY duet gitarowy.

http://www.losdesperados.pl/mp3.htm?loaded=411&total=411.471+kb&procent=100&procentowo=100+%25&scale=100&fzamCD=[type+Function]&fwyswietl=[type+Function]&fgazeta=[type+Function]

Serdecznie zapraszamy!!!

Poniżej prezentujemy wypowiedź malarki na temat swojej twórczości:

  "Głównym tematem mojego malarstwa jest człowiek. Często maluję cyklami, ponieważ idea obrazu nie wyczerpuje się w jednej pracy. Pozwala mi to na poszukiwanie wciąż nowych rozwiązań formalnych dla nurtujących mnie malarskich problemów. Kilka cyklów realizuję równolegle.

   Jednym z zagadnień, którym się zajmuję jest żywioł wody. Interesuje mnie ruch, dynamika postaci oraz deformacja przestrzeni spowodowana załamaniem światła na powierzchni wody.

   W innych projektach odwołuję się do tradycyjnych przedstawień znanych z historii malarstwa i rozwijam je, często sięgając po konwencję pastiszu. Pragnę skonfrontować sposób obrazowania sztuki dawnej z treściami jakie niesie współczesność. Przykładem takiego podejścia są obrazy „Umbria” czy „Dwójka”.

   Maluję inspirowana wspomnieniami i przeżyciami. Modelami są bliskie mi osoby, dzięki czemu obrazy nabierają bardziej emocjonalnego i intymnego charakteru.

   Cykl „Miny” stanowią poliptyki przedstawiające bliskich, których twarze zdeformowane są przez grymasy. Utrzymane w konwencji realistycznej, namalowane mniej lub bardziej ekspresyjnie, pełne ładunku emocjonalnego, są przede wszystkim wyrazem mojego sprzeciwu wobec „plastikowemu” wizerunkowi twarzy, który podlega dyktatowi jednego, „perfekcyjnego” kanonu piękna. Według niego przedstawienia powinny być „piękne”, „gładkie”, „młode” i „uśmiechnięte”, choć w rzeczywistości pozostają nieżywym modelem i stwarzają nieznośne estetyczne napięcie miedzy intencją a rzeczywistością. Moim celem nie jest epatowanie brzydotą, ale zwrócenie uwagi na baudelaire’owskie rozumienie piękna („piękno jest zawsze dziwaczne”). Szukam go w naturalności, zmarszczkach i zdeformowanych emocjami twarzach."Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Biżuteria artystyczna

  Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej pracy i posiąść nową, pasjonującą umiejętność wydobywania piękna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Radosław Turczyk

Absolwent Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Warszawie.  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2009 roku.   Wykłada z pasją i zaangażowaniem witraż.   Prywatnie miłośnik podróży, koni, walki na miecze oraz rękodzieła.

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6116 ppm46 tn_img_6073 nslup124

Nowolipki na Facebooku

baner_bip