Noc Muzeów 2017 „Wymiar” Ewa Sokołowska i Joint Peripherals
20.05.2017, godz. 19:00-1:00

Noc Muzeów 2017Człowiek – nie od dzisiaj – podejmuje różne próby określenia „rzeczywistości”. Robi to przecież na swój sposób nauka, sztuka. Zresztą powstał cały arsenał pojęć, który w duchu prawdy próbuje dać odpowiedź czym jest np. „nieskończoność”. Wymiary takie jak „długość”, „szerokość”, „wysokość” a nawet „czas” zmieniają więc swoje oblicze, gdy dołączymy do tego nowe odkrycia. Są to niebywale fascynujące sprawy, w których „rzeczywistość” staje się tym bardziej zagadkowa im więcej wiemy o niej.
 
DLACZEGO TE WYMIARY SĄ DLA NAS WAŻNE?
PONIEWAŻ W NICH ISTNIEJEMY.
 
 
Galeria “Nowolipki”
Państwowe Ognisko Artystyczne 
 
 
20:00 
Zapraszamy na wernisaż wystawy Ewy Sokołowskiej. Autorka w projekcie wizualnym pt. “Wymiar” wprowadza nas w świat zapisany w formie symboli, archetypów, znaków, kontrastów i rytmów – ukazując złożoność i magię otaczającej nas rzeczywistości…
 
21:00 
Odbędzie się happening Ewy Sokołowskiej będący dopełnieniem całości i niespodzianką dla uczestników.
 
22:00 
Gość wydarzenia Wojciech Siemak prezes Joint Peripherals – startup "Hub of Talents" opowie o swoich poszukiwaniach związanych z działaniami na pograniczu nauki i technologii.
 
19:00 – 1:00
Na wystawie podczas Nocy Muzeów zostanie zaprezentowany cykl filmów dokumentalnych mówiący o nieograniczonej ilości możliwych "podróży" jakie niesie ze sobą nauka.
 
W trakcie trwania całego wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną Państwowego Ogniska Artystycznego.
 
Ewa Sokołowska w 2013 roku ukończyła studia na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej prace są zapisem relacji człowieka z otoczeniem – jest on podmiotem, punktem wyjścia a zarazem otwarciem. Prace te są inspirowane także teoriami naukowymi, filozofią, historią, psychologią. Ukazują rzeczywistość w skali mikro i makro. Ewa Sokołowska w swoich projektach posługuje się różnymi mediami, technikami takimi jak malarstwo, fotografia, wydruki graficzne, obiekty, wizualizacje. Posiada liczne nagrody i wyróżnienia, takie m.in. jak Stypendium Ministra NiSW, Stypendium m.st. Warszawy. Jej prace zaistniały m.in. w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Od 2017 roku pracuje na stanowisku Specjalisty ds. promocji i projektów kulturalnych w Państwowym Ognisku Artystycznym.