Noc Muzeów na Nowolipkach
wernisaż Leszka Drygalskiego i koncert grupy Them Oaks

Noc Muzeów 2011 NowolipkiSerdecznie zapraszamy wszystkich amatorów nocnego zwiedzania 14 maja od 19:00 na Nowolipki. W programie nie tylko wenisaż znanego artysty malarza ale także występ zespołu Them Oaks z niesamowitym wokalem Diany Dąbkowskiej i gitarą Bartka Albera, a o północy znane już Nowolipkowe Światełko do Nieba. Przez cały wieczór zapraszamy do kawiarenki na tarasie.

"Ludzkie Sytuacje" to tytuł nadchodzącej Nocy Muzeów organizowanej po raz kolejny w Galerii Nowolipki, w ramach tej niezwykłej ogólnoeuropejskiej akcji kulturalno-artystycznej. W tym roku "Nowolipki" mają zaszczyt zaprezentować obrazy artysty malarza Leszka Drygalskiego. Wystawiane obrazy to nowa seria stworzona przez malarza.

Kilka słów od autora:

"Ludzkie Sytuacje" – Naturalizm Psychologiczny – człowiek jako aktor, manekin, kukła.

Niekoniecznie trzeba malować dokładnie jak Lucien Freud, aby nadać siłę psychologiczną postaci. Moi modele są przede wszystkim samotni. Czasem w parze, czasem nawet w trójkę na obrazie. Najczęściej, jednak, pojedynczo. Między nimi nie zachodzi żadna interakcja. Gesty są puste i zrezygnowane. Nie są oni jednak tak tragiczni jak u Lubensteina.

Sporo sympatii mam dla swoich modeli, często branych z życia. Ich kalekie jaźnie starałem się pokazać jak najprościej i wybierając specyficzny koloryt…/Oto facio z plastrem na nosie. Obok siedzi zastygły niewiadomo kto…Lekarz???…Przyjaciel??? Ma na czole wymalowany biały znak zapytania. Oto sprzątaczka w pustym wnętrzu. To miejsce, to jej życie. Inni co najwyżej nazwą ją cieciówą/.

Nie starałem się nadawać moim aktorom wyglądu kukieł, czy manekinów. To byłoby zbyt banalne. Miejsca, w których się znajdują są abstrakcyjne lub ledwo zaznaczone. Miejsce nie ma znaczenia, gdy jest się manekinem psychicznym. Seria tych postaci wzięła się z obserwowania życia. Ja sam mam duży problem w porozumiewaniu się z rodziną, z tzw. przyjaciółmi, z kolegami z branży itp. Seria ta jest wynikiem mojej frustracji. Chociaż muszę przyznać, że tkwi we mnie jeszcze nadzieja. Tak jak, myślę, że to zauważycie w moich obrazach.

…Wystawę tę dedykuję mojej żonie – Iwonce. Tylko przy niej nie jestem manekinem.

13.03.2011 Leszek Drygalski dla Galerii "Nowolipki"

Them Oaks, to oni będą u nas graćKalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Biżuteria artystyczna

  Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej pracy i posiąść nową, pasjonującą umiejętność wydobywania piękna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Andrzej Kern

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem  Artystycznym “Nowolipki” związany od 1992 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.    Prywatnie uprawia reportaż w malarstwie. Wybitny Warsawianista.

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6047 wyskon52 ppm88 nslup161

Nowolipki na Facebooku

baner_bip