Noc Muzeów na Nowolipkach
wernisaż Leszka Drygalskiego i koncert grupy Them Oaks

Noc Muzeów 2011 NowolipkiSerdecznie zapraszamy wszystkich amatorów nocnego zwiedzania 14 maja od 19:00 na Nowolipki. W programie nie tylko wenisaż znanego artysty malarza ale także występ zespołu Them Oaks z niesamowitym wokalem Diany Dąbkowskiej i gitarą Bartka Albera, a o północy znane już Nowolipkowe Światełko do Nieba. Przez cały wieczór zapraszamy do kawiarenki na tarasie.

"Ludzkie Sytuacje" to tytuł nadchodzącej Nocy Muzeów organizowanej po raz kolejny w Galerii Nowolipki, w ramach tej niezwykłej ogólnoeuropejskiej akcji kulturalno-artystycznej. W tym roku "Nowolipki" mają zaszczyt zaprezentować obrazy artysty malarza Leszka Drygalskiego. Wystawiane obrazy to nowa seria stworzona przez malarza.

Kilka słów od autora:

"Ludzkie Sytuacje" – Naturalizm Psychologiczny – człowiek jako aktor, manekin, kukła.

Niekoniecznie trzeba malować dokładnie jak Lucien Freud, aby nadać siłę psychologiczną postaci. Moi modele są przede wszystkim samotni. Czasem w parze, czasem nawet w trójkę na obrazie. Najczęściej, jednak, pojedynczo. Między nimi nie zachodzi żadna interakcja. Gesty są puste i zrezygnowane. Nie są oni jednak tak tragiczni jak u Lubensteina.

Sporo sympatii mam dla swoich modeli, często branych z życia. Ich kalekie jaźnie starałem się pokazać jak najprościej i wybierając specyficzny koloryt…/Oto facio z plastrem na nosie. Obok siedzi zastygły niewiadomo kto…Lekarz???…Przyjaciel??? Ma na czole wymalowany biały znak zapytania. Oto sprzątaczka w pustym wnętrzu. To miejsce, to jej życie. Inni co najwyżej nazwą ją cieciówą/.

Nie starałem się nadawać moim aktorom wyglądu kukieł, czy manekinów. To byłoby zbyt banalne. Miejsca, w których się znajdują są abstrakcyjne lub ledwo zaznaczone. Miejsce nie ma znaczenia, gdy jest się manekinem psychicznym. Seria tych postaci wzięła się z obserwowania życia. Ja sam mam duży problem w porozumiewaniu się z rodziną, z tzw. przyjaciółmi, z kolegami z branży itp. Seria ta jest wynikiem mojej frustracji. Chociaż muszę przyznać, że tkwi we mnie jeszcze nadzieja. Tak jak, myślę, że to zauważycie w moich obrazach.

…Wystawę tę dedykuję mojej żonie – Iwonce. Tylko przy niej nie jestem manekinem.

13.03.2011 Leszek Drygalski dla Galerii "Nowolipki"

Them Oaks, to oni będą u nas graćKalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Witraż

Pracownia niezwykle kolorowa, świecąca i …techniczna. Czasami głośna od pracy maszyn, jednak stworzona i prowadzona tak, by w atmosferze twórczej pracy każdy mógł doznać swej niezależności, wyjątkowości i autentyczności. Tutaj tworzenie zaczyna się od pomysłu, później etap szkiców i projektów, gdzie ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Marcin Bogusław

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Wzornictwo, specjalności stylistyka mody – projektowanie biżuterii.  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2011 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.   Prywatnie miłośnik motorów. Jako artysta wielokrotnie nagradzany. "Mieszkam i pracuję w Warszawie. Od ...

więcej...

Losowe zdjęcia

nslup633 72563_155727311130941_100000810206808_246400_6493722_n nslup666 tn_img_6541

Nowolipki na Facebooku

baner_bip