Państwowe Ognisko Artystyczne na AMBERIF 2016
Gdańsk, 16-19 marca 2016 r.

960x22078e0316ad058a79ffbba221165facbb0

Kolejny raz Państwowe Ognisko Artystyczne "Nowolipki" prezentuje się ze swoimi wyrobami zdolnych, młodych uczestników naszych pracowni na Międzynarodowych Targach AMBERIF 2016.

Tym razem znajdziecie nas na stoisku C.606. Poza piękną biżuterią eksponować będziemy ceramikę i rzeźbę. Nietuzinkowe, oryginalne przedmioty poruszą wyobraźnię i zachwycą pomysłem. Wszystko to tylko w Gdańsku już od środy. Zapraszamy!!!

16 marca w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO rozpocznie się 23. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. To najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe wzory i trendy w biżuterii zaprezentuje ponad 480 firm z 14 krajów. Organizatorzy AMBERIF, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, spodziewają się kilku tysięcy odwiedzających z całego świata. Punktem kulminacyjnym będzie wieczorna Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK Trends & Styles 2016.

AMBERIF definiuje trendy. Wydarzeniem wyznaczającym nowe kierunki rozwoju jest Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award 2016, w tym roku pod hasłem „Transition”. Konkurs ma charakter otwarty – udział biorą w nim projektanci, artyści, twórcy i studenci szkół artystycznych. Ich artystyczne poszukiwania ocenia międzynarodowe Jury. Nagrodzone prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej w czasie targów (hol B). Przestrzenią twórczych eksperymentów, eksponującą autorską, awangardową biżuterię jest wysoko ceniona przez odwiedzających Galeria Projektantów. Nowe idee we wzornictwie, designie i sztuce jubilerskiej zaprezentuje Trend Book 2016+.