„Nowolipki” świecą na Pikniku Naukowym

logo-piknik-pl-bezNumeruMaj to miesiąc wydarzeń. Zaczynamy z mocnym przytupem już 9 maja, na Stadionie Narodowym, na Pikniku Naukowym. Startujemy o 11:00, będziemy do 20:00 a znaleźć nas można w namiocie A51. Wstęp oczywiście wolny!!!

Oto z czym będziemy…będzie świetliście:)

Świet(l)ne puzzle
Znacie świetlne puzzle? Jeszcze nie? To doskonale! Ten pokaz będzie także niezwykłą lekcją historii sztuki.

Witraż
Witraż to nic innego jak gra świateł. Za pomocą kolorowych folii stworzymy efektowne witraże, zdobywając przy okazji wiedzę o barwach prostych, otrzymanych przez rozszczepienie światła białego. Samodzielnie wykonane witraże będzie można zabrać ze sobą!

Świetliste Lampiony
Lampa z kubeczków jednorazowych? Okazuje się, że materiały recyklingowe doskonale nadają się do budowy najróżniejszych lampionów. Przy okazji sprawdzimy jak w tych oryginalnych obiektach zachowują się różne źródła światła.

Plastyczny teatr cieni
Jak światło może zmieniać percepcję widzenia? Okazuje się, że odpowiednie oświetlenie nie tylko zmienia obserwowany obiekt, ale nawet wykorzystuje ludzką wyobraźnię do "widzenia" elementów niewidocznych. Przekonamy się, że widzenie kolorów to wyłącznie subiektywne wrażenie psychiczne powstające w mózgu człowieka.

Więcej info o samym pikniku, pokazach oraz pozostałych wystawcach znajdziecie tutajKalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

GABRYELLA MIŁOWSKA - MOLĄG Dyrektor POA

GABRYELLA MIŁOWSKA – MOLĄG Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie   Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1982 roku, dyplom uzyskała pod kierunkiem prof. Jana Tarasina. Studiowała również w pracowniach prof. Tadeusza Dominika i prof. Wojciecha Sadleya (aneks z tkaniny unikatowej). W ...

więcej...

Losowe zdjęcia

kl29 amberif16 srom011 m252

Nowolipki na Facebooku

baner_bip