„Nowolipki” świecą na Pikniku Naukowym

logo-piknik-pl-bezNumeruMaj to miesiąc wydarzeń. Zaczynamy z mocnym przytupem już 9 maja, na Stadionie Narodowym, na Pikniku Naukowym. Startujemy o 11:00, będziemy do 20:00 a znaleźć nas można w namiocie A51. Wstęp oczywiście wolny!!!

Oto z czym będziemy…będzie świetliście:)

Świet(l)ne puzzle
Znacie świetlne puzzle? Jeszcze nie? To doskonale! Ten pokaz będzie także niezwykłą lekcją historii sztuki.

Witraż
Witraż to nic innego jak gra świateł. Za pomocą kolorowych folii stworzymy efektowne witraże, zdobywając przy okazji wiedzę o barwach prostych, otrzymanych przez rozszczepienie światła białego. Samodzielnie wykonane witraże będzie można zabrać ze sobą!

Świetliste Lampiony
Lampa z kubeczków jednorazowych? Okazuje się, że materiały recyklingowe doskonale nadają się do budowy najróżniejszych lampionów. Przy okazji sprawdzimy jak w tych oryginalnych obiektach zachowują się różne źródła światła.

Plastyczny teatr cieni
Jak światło może zmieniać percepcję widzenia? Okazuje się, że odpowiednie oświetlenie nie tylko zmienia obserwowany obiekt, ale nawet wykorzystuje ludzką wyobraźnię do "widzenia" elementów niewidocznych. Przekonamy się, że widzenie kolorów to wyłącznie subiektywne wrażenie psychiczne powstające w mózgu człowieka.

Więcej info o samym pikniku, pokazach oraz pozostałych wystawcach znajdziecie tutaj