„Nowolipki” świecą na Pikniku Naukowym

logo-piknik-pl-bezNumeruMaj to miesiąc wydarzeń. Zaczynamy z mocnym przytupem już 9 maja, na Stadionie Narodowym, na Pikniku Naukowym. Startujemy o 11:00, będziemy do 20:00 a znaleźć nas można w namiocie A51. Wstęp oczywiście wolny!!!

Oto z czym będziemy…będzie świetliście:)

Świet(l)ne puzzle
Znacie świetlne puzzle? Jeszcze nie? To doskonale! Ten pokaz będzie także niezwykłą lekcją historii sztuki.

Witraż
Witraż to nic innego jak gra świateł. Za pomocą kolorowych folii stworzymy efektowne witraże, zdobywając przy okazji wiedzę o barwach prostych, otrzymanych przez rozszczepienie światła białego. Samodzielnie wykonane witraże będzie można zabrać ze sobą!

Świetliste Lampiony
Lampa z kubeczków jednorazowych? Okazuje się, że materiały recyklingowe doskonale nadają się do budowy najróżniejszych lampionów. Przy okazji sprawdzimy jak w tych oryginalnych obiektach zachowują się różne źródła światła.

Plastyczny teatr cieni
Jak światło może zmieniać percepcję widzenia? Okazuje się, że odpowiednie oświetlenie nie tylko zmienia obserwowany obiekt, ale nawet wykorzystuje ludzką wyobraźnię do "widzenia" elementów niewidocznych. Przekonamy się, że widzenie kolorów to wyłącznie subiektywne wrażenie psychiczne powstające w mózgu człowieka.

Więcej info o samym pikniku, pokazach oraz pozostałych wystawcach znajdziecie tutajKalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Rysunek i malarstwo

Rysunek i malarstwo to zajęcia dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności artystyczne. To w tej pracowni poznasz tradycyjne techniki rysunkowe i malarskie, zagadnienia z zakresu perspektywy i kompozycji na płaszczyźnie. To tu pod czujnym okiem artystów plastyków dowiesz się ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Anna Lisowska

Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego przez 24 lata. Magister sztuki, artysta plastyk, architekt wnętrz. W 1987 przejęła po swoim poprzedniku obowiązki kapitana drużyny na Nowolipkach. Z wielką energią zabrała się do pracy, jakby już wtdy wiedziała, że musi wprowadzić Ognisko w XXI wiek. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

kk020 tn_img_3318 tn_img_6491 nslup526

Nowolipki na Facebooku

baner_bip