„Nowolipki” świecą na Pikniku Naukowym

logo-piknik-pl-bezNumeruMaj to miesiąc wydarzeń. Zaczynamy z mocnym przytupem już 9 maja, na Stadionie Narodowym, na Pikniku Naukowym. Startujemy o 11:00, będziemy do 20:00 a znaleźć nas można w namiocie A51. Wstęp oczywiście wolny!!!

Oto z czym będziemy…będzie świetliście:)

Świet(l)ne puzzle
Znacie świetlne puzzle? Jeszcze nie? To doskonale! Ten pokaz będzie także niezwykłą lekcją historii sztuki.

Witraż
Witraż to nic innego jak gra świateł. Za pomocą kolorowych folii stworzymy efektowne witraże, zdobywając przy okazji wiedzę o barwach prostych, otrzymanych przez rozszczepienie światła białego. Samodzielnie wykonane witraże będzie można zabrać ze sobą!

Świetliste Lampiony
Lampa z kubeczków jednorazowych? Okazuje się, że materiały recyklingowe doskonale nadają się do budowy najróżniejszych lampionów. Przy okazji sprawdzimy jak w tych oryginalnych obiektach zachowują się różne źródła światła.

Plastyczny teatr cieni
Jak światło może zmieniać percepcję widzenia? Okazuje się, że odpowiednie oświetlenie nie tylko zmienia obserwowany obiekt, ale nawet wykorzystuje ludzką wyobraźnię do "widzenia" elementów niewidocznych. Przekonamy się, że widzenie kolorów to wyłącznie subiektywne wrażenie psychiczne powstające w mózgu człowieka.

Więcej info o samym pikniku, pokazach oraz pozostałych wystawcach znajdziecie tutajKalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Muzyka dla młodzieży niedowidzącej

Dział Muzyczny „Nowolipek” to miejsce stworzone dla uzdolnionej muzycznie młodzieży niewidomej i niedowidzącej. W pracowniach tych młodzi artyści uspakaja się zaprzyjaźniając z dźwiękami muzyki poważnej i rozrywkowej. Zajęcia ćwiczą pamięć, pobudzają i angażują dotyk, co jest niezwykle ważne dla niewidomych. ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Stefan Żuchowski

Artysta malarz, mgr sztuki. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1988 roku.    Naucza z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.   Prywatnie realizator dokumentalnych filmów artystycznych oraz filmów o sztuce. Miłośnik muzyki folkowej i kapel ...

więcej...

Losowe zdjęcia

nslup353 IF nslup527 tn_img_6486

Nowolipki na Facebooku

baner_bip