NOWOLIPKNIK – BIG PIKNIK
1.X.2010

„Nowolipnik” – czyli BIG PIKNIK, już 1 października odbędą się dni otwarte Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki”.

Wszystkie pracownie otwierają przed warszawiakami drzwi i zapraszają do odwiedzin. Każdy, kto marzył kiedyś aby zostać artystą, w ten dzień będzie miał okazję nieodpłatnie sprawdzić swoich sił i poznać różnorodność sztuk plastycznych.

W godzinach od 12 do 22 będą otwarte wszystkie pracownie „Nowolipek”. Pracownia rysunku i malarstwa zaprasza nie tylko na martwą naturę i modela, ale także szybkie szkice. W jednej z pracowni malarskich co 30 minut będzie się zmieniać obiekt do rysowania, a każdy będzie miał tylko pół godziny na to, by uwiecznić na papierze to, co najważniejsze. Kolejna pracownia, która otworzy się szerzej niż zwykle to ceramika artystyczna, która przeprowadzi warsztaty z profesjonalnym kołem garncarskim. Tkanina artystyczna będzie reklamować się malowaniem na jedwabiu, a witraż zaprezentuje nietypowe rozwiązania sztuki użytkowej stworzonej z kolorowych szkieł i ołowiu. Pracownie rzeźby i biżuterii artystycznej pokażą jak wyglądają profesjonalne szkolenia i warsztaty dla przyszłych artystów. Natomiast jeśli jesteś amatorem grafikiem będziesz mógł spróbować swoich sił przy projektowaniu plakatu, czy okładki książki lub czasopisma w pracowni grafiki komputerowej.

W ten dzień kadra Państwowego Ogniska Artystycznego składająca się wyłącznie z artystów plastyków staje przed Wami z otwartymi ramionami by zachęcić dzieci, młodzież i tych trochę starszych do uczestniczenia w tworzeniu sztuki. Chcemy, by każdy warszawiak miał okazję zaszczepić w sobie bakcyla do plastyki.

Naszym warsztatom artystycznym towarzyszyć będą konkursy z historii sztuki i architektury Warszawy. Twórcze tworzenie umilać będzie nam DJ grający na dekach. Wiemy też, że przy uprawianiu sztuki traci się kalorie, więc zapewniamy piknikowe jedzenie, aby młodzi artyści w pełni wykorzystali swój potencjał twórczy.

Dodatkową atrakcją będzie tworzenie graffiti przez warszawskich grafficiarzy na specjalnie zbudowanej dla nich ścianie. Inauguracją naszego BIG PIKNIKU będzie już osławione „Nowolipkowe” światełko do niebaKalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Rzeźba

Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych. Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium ...

więcej...

Nasi nauczyciele

GABRYELLA MIŁOWSKA - MOLĄG Dyrektor POA

GABRYELLA MIŁOWSKA – MOLĄG Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie   Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1982 roku, dyplom uzyskała pod kierunkiem prof. Jana Tarasina. Studiowała również w pracowniach prof. Tadeusza Dominika i prof. Wojciecha Sadleya (aneks z tkaniny unikatowej). W ...

więcej...

Losowe zdjęcia

kl41 tn_img_6095 tn_img_6122 tn_img_0898

Nowolipki na Facebooku

baner_bip