NOWOLIPKNIK – BIG PIKNIK
1.X.2010

„Nowolipnik” – czyli BIG PIKNIK, już 1 października odbędą się dni otwarte Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki”.

Wszystkie pracownie otwierają przed warszawiakami drzwi i zapraszają do odwiedzin. Każdy, kto marzył kiedyś aby zostać artystą, w ten dzień będzie miał okazję nieodpłatnie sprawdzić swoich sił i poznać różnorodność sztuk plastycznych.

W godzinach od 12 do 22 będą otwarte wszystkie pracownie „Nowolipek”. Pracownia rysunku i malarstwa zaprasza nie tylko na martwą naturę i modela, ale także szybkie szkice. W jednej z pracowni malarskich co 30 minut będzie się zmieniać obiekt do rysowania, a każdy będzie miał tylko pół godziny na to, by uwiecznić na papierze to, co najważniejsze. Kolejna pracownia, która otworzy się szerzej niż zwykle to ceramika artystyczna, która przeprowadzi warsztaty z profesjonalnym kołem garncarskim. Tkanina artystyczna będzie reklamować się malowaniem na jedwabiu, a witraż zaprezentuje nietypowe rozwiązania sztuki użytkowej stworzonej z kolorowych szkieł i ołowiu. Pracownie rzeźby i biżuterii artystycznej pokażą jak wyglądają profesjonalne szkolenia i warsztaty dla przyszłych artystów. Natomiast jeśli jesteś amatorem grafikiem będziesz mógł spróbować swoich sił przy projektowaniu plakatu, czy okładki książki lub czasopisma w pracowni grafiki komputerowej.

W ten dzień kadra Państwowego Ogniska Artystycznego składająca się wyłącznie z artystów plastyków staje przed Wami z otwartymi ramionami by zachęcić dzieci, młodzież i tych trochę starszych do uczestniczenia w tworzeniu sztuki. Chcemy, by każdy warszawiak miał okazję zaszczepić w sobie bakcyla do plastyki.

Naszym warsztatom artystycznym towarzyszyć będą konkursy z historii sztuki i architektury Warszawy. Twórcze tworzenie umilać będzie nam DJ grający na dekach. Wiemy też, że przy uprawianiu sztuki traci się kalorie, więc zapewniamy piknikowe jedzenie, aby młodzi artyści w pełni wykorzystali swój potencjał twórczy.

Dodatkową atrakcją będzie tworzenie graffiti przez warszawskich grafficiarzy na specjalnie zbudowanej dla nich ścianie. Inauguracją naszego BIG PIKNIKU będzie już osławione „Nowolipkowe” światełko do nieba