NOWOLIPKNIK – BIG PIKNIK
1.X.2010

„Nowolipnik” – czyli BIG PIKNIK, już 1 października odbędą się dni otwarte Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki”.

Wszystkie pracownie otwierają przed warszawiakami drzwi i zapraszają do odwiedzin. Każdy, kto marzył kiedyś aby zostać artystą, w ten dzień będzie miał okazję nieodpłatnie sprawdzić swoich sił i poznać różnorodność sztuk plastycznych.

W godzinach od 12 do 22 będą otwarte wszystkie pracownie „Nowolipek”. Pracownia rysunku i malarstwa zaprasza nie tylko na martwą naturę i modela, ale także szybkie szkice. W jednej z pracowni malarskich co 30 minut będzie się zmieniać obiekt do rysowania, a każdy będzie miał tylko pół godziny na to, by uwiecznić na papierze to, co najważniejsze. Kolejna pracownia, która otworzy się szerzej niż zwykle to ceramika artystyczna, która przeprowadzi warsztaty z profesjonalnym kołem garncarskim. Tkanina artystyczna będzie reklamować się malowaniem na jedwabiu, a witraż zaprezentuje nietypowe rozwiązania sztuki użytkowej stworzonej z kolorowych szkieł i ołowiu. Pracownie rzeźby i biżuterii artystycznej pokażą jak wyglądają profesjonalne szkolenia i warsztaty dla przyszłych artystów. Natomiast jeśli jesteś amatorem grafikiem będziesz mógł spróbować swoich sił przy projektowaniu plakatu, czy okładki książki lub czasopisma w pracowni grafiki komputerowej.

W ten dzień kadra Państwowego Ogniska Artystycznego składająca się wyłącznie z artystów plastyków staje przed Wami z otwartymi ramionami by zachęcić dzieci, młodzież i tych trochę starszych do uczestniczenia w tworzeniu sztuki. Chcemy, by każdy warszawiak miał okazję zaszczepić w sobie bakcyla do plastyki.

Naszym warsztatom artystycznym towarzyszyć będą konkursy z historii sztuki i architektury Warszawy. Twórcze tworzenie umilać będzie nam DJ grający na dekach. Wiemy też, że przy uprawianiu sztuki traci się kalorie, więc zapewniamy piknikowe jedzenie, aby młodzi artyści w pełni wykorzystali swój potencjał twórczy.

Dodatkową atrakcją będzie tworzenie graffiti przez warszawskich grafficiarzy na specjalnie zbudowanej dla nich ścianie. Inauguracją naszego BIG PIKNIKU będzie już osławione „Nowolipkowe” światełko do niebaKalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika artystyczna

  Ceramika jest niezwykłą pracownią, ponieważ tutaj można pofantazjować a jedynym ogranicznikiem twórczej pracy jest Twoja wyobraźnia. Głównym motywem osób biorących udział w zajęciach jest ciekawość artystyczna, chęć twórczego działania oraz poszukiwanie swojego azylu od powszedniości. Warto pamiętać, iż ceramika to nie ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Dorota Wójcicka-Żurko

  Artysta plastyk. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 2008 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem grafikę komputerową.   Prywatnie w swoich pracach łączy przestrzeń z grafiką. 

więcej...

Losowe zdjęcia

tar005 ppm37 67674_155728374464168_100000810206808_246450_4803677_n m143

Nowolipki na Facebooku

baner_bip