Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7-15.08.2017, Gawrych Ruda

plakat osp 2017 bez cenyZapraszamy na interdyscyplinarny Obóz Sztuk Pięknych, który odbędzie się od 7 do 15 sierpnia 2017 w Gawrych Rudzie!

Tegoroczny Obóz Sztuk Pięknych z tytułowym hasłem „Alternatywne środki wyrazu” to propozycja wyjazdu, którego koncepcja odbiega od tradycyjnego pleneru malarskiego. Oferta skierowana jest do osób poszukujących swojego indywidualnego sposobu wypowiedzi na polu plastycznym, które z ciekawością i zaangażowaniem będą starały się uczestniczyć w starannie dopracowanym cyklu warsztatów i osiągną jak najlepsze rezultaty. Obóz Sztuk Pięknych, którego organizatorami są Fundacja “Nowolipki” oraz Państwowe Ognisko Artystyczne w Warszawie to projekt realizowany dla młodzieży, która pragnie rozpocząć swoją przygodę ze sztuką oraz marzy o pełnym wyrażeniu siebie, a także dla tych, którzy odnaleźli już swoje artystyczne dusze i planują życie związać na stałe z twórczym tworzeniem.

Projekt Obóz Sztuk Pięknych to twórczy wyjazd przewidziany dla warszawskiej młodzieży ponadgimnazjalnej realizowany na terenie Polski.

Zgodnie z założeniami organizatorów w ramach Obozu Sztuk Pięknych odbędą się:
Warsztaty graficzne
Warsztaty malarsko-rysunkowe
Część teoretyczna
Atrakcje fakultatywne
Wystawy

Miejsce:
Gawrych Ruda – malownicza, spokojna i tradycyjna wieś położona w Wigierskim Parku Narodowym. Od wschodu, zachodu i południa graniczy z czterema jeziorami: Wigry, Staw, Okrągłe oraz Długie Wigierskie. Sam Ośrodek położony jest nad zatoką Uklei, będącą wrotami do wód jeziora Wigry, otoczony lasami północnej rubieży Puszczy Augustowskiej i znajduje się w granicach Wigierskiego Parku Narodowego. To położenie jest gwarantem wypoczynku dzięki możliwości oderwania się od spraw codziennych i miejskiego zgiełku.

Organizatorzy w ramach Obozu Sztuk Pięknych zapewniają:
- nocleg w domkach typu Mikołajek w Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym “Zatoka Uklei” w Gawrych Ruda nad jeziorem Wigry,
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),
- transport,
- materiały plastyczne do każdego z warsztatów (w tym: podobrazia malarskie, różne rodzaje farb do każdej z poznawanych technik, medium do farb, pastele, szkicowniki, materiały do grafiki warsztatowej),
- wykłady multimedialne,
- ubezpieczenie,
- indywidualne korekty profesjonalnych artystów plastyków,
- warsztaty artystyczne,
- opiekę koordynatora projektu,
- dodatkowe atrakcje.

Termin: 7 – 15 sierpnia 2017
Koszt obozu: 1490 zł
Wiek uczestników: 16 – 23 lata

Wypełnij formularz i zgłoś chęć uczestnictwa w Obozie Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”

Kliknij żeby dowiedzieć się więcej
Fundacja "Nowolipki", Państwowe Ognisko Artystyczne
fundacja@nowolipki.org
+48 605 580 860