Biżuteria artystyczna

 

20141002_134220 (1)

Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej pracy i posiąść nową, pasjonującą umiejętność wydobywania piękna i nadawania nowych kształtów metalom poprzez ich obróbkę.

Stworzenie oryginalnego, jedynego na świecie kompletu biżuterii to wielka radość i satysfakcja!
W naszej pracowni mamy niezbędne narzędzia i materiały. Zdobędziesz wiedzę o metalach i kamieniach szlachetnych oraz półszlachetnych.
Nagrodą za żmudną edukację w pracowni biżuterii artystycznej jest coroczny udział w międzynarodowych targach AMBERIF w Gdańsku oraz Złoto, Srebro, Czas w Warszawie.

Poniżej prezentyjemy sylwetki nauczycieli biżuterii artystycznej:

 • Marcin Bogusław

  Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Wzornictwo, specjalności stylistyka mody – projektowanie biżuterii. 
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2011 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.
   
  Prywatnie …

  więcej...


 • Irena Siedacz

  Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 1992 roku.
   
  Wykłada z pasją
   i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.
   
  Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, Australii i bursztynu. …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika artystyczna

  Ceramika jest niezwykłą pracownią, ponieważ tutaj można pofantazjować a jedynym ogranicznikiem twórczej pracy jest Twoja wyobraźnia. Głównym motywem osób biorących udział w zajęciach jest ciekawość artystyczna, chęć twórczego działania oraz poszukiwanie swojego azylu od powszedniości. Warto pamiętać, iż ceramika to nie ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Irena Siedacz

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 1992 roku.   Wykłada z pasją  i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.   Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, Australii i bursztynu. Na co dzień projektuje wnętrza komercyjne. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

nslup262 nslup483 tn_img_6077 nslup510

Nowolipki na Facebooku

baner_bip