Biżuteria artystyczna

 

20141002_134220 (1)

Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej pracy i posiąść nową, pasjonującą umiejętność wydobywania piękna i nadawania nowych kształtów metalom poprzez ich obróbkę.

Stworzenie oryginalnego, jedynego na świecie kompletu biżuterii to wielka radość i satysfakcja!
W naszej pracowni mamy niezbędne narzędzia i materiały. Zdobędziesz wiedzę o metalach i kamieniach szlachetnych oraz półszlachetnych.
Nagrodą za żmudną edukację w pracowni biżuterii artystycznej jest coroczny udział w międzynarodowych targach AMBERIF w Gdańsku oraz Złoto, Srebro, Czas w Warszawie.

Poniżej prezentyjemy sylwetki nauczycieli biżuterii artystycznej:

 • Marcin Bogusław

  Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Wzornictwo, specjalności stylistyka mody – projektowanie biżuterii. 
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2011 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.
   
  Prywatnie …

  więcej...


 • Irena Siedacz

  Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 1992 roku.
   
  Wykłada z pasją
   i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.
   
  Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, Australii i bursztynu. …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Witraż

Pracownia niezwykle kolorowa, świecąca i …techniczna. Czasami głośna od pracy maszyn, jednak stworzona i prowadzona tak, by w atmosferze twórczej pracy każdy mógł doznać swej niezależności, wyjątkowości i autentyczności. Tutaj tworzenie zaczyna się od pomysłu, później etap szkiców i projektów, gdzie ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Mikołaj Miodowski

Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku.    Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.   Na co dzień zajmuje się z sukcesami komercyjną stroną sztuki. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

wyskon3 ppm1_0 22_zoom m50

Nowolipki na Facebooku

baner_bip