Ceramika artystyczna

 

IMG_9990

Ceramika jest niezwykłą pracownią, ponieważ tutaj można pofantazjować a jedynym ogranicznikiem twórczej pracy jest Twoja wyobraźnia. Głównym motywem osób biorących udział w zajęciach jest ciekawość artystyczna, chęć twórczego działania oraz poszukiwanie swojego azylu od powszedniości.

Warto pamiętać, iż ceramika to nie tylko lepienie wazonów. Misy, ramki na zdjęcia, biżuteria, lampki, świeczniki, kafle a nawet obrazy oraz wszystkie inne formy, które przyjdą Ci do głowy można wykonać z gliny. Do tego nauka projektowania, modelowania, wytłaczania, odlewania, emaliowania, malowania, szkliwienia i w końcu wypalania.

Pracownia ceramiki jest wyposażona w profesjonalny piec ceramiczny, szkliwa i oczywiście najlepszą glinę z Polski, o którą dbamy najbardziej.

To w pracowni ceramiki nasi wykładowcy pomogą rozwinąć Twoje zdolności manualne i zrealizować artystyczne pomysły.

Prace naszych słuchaczy są prezentowane na targach i wystawach w całym kraju. 

 

Poniżej prezentujemy sylwetki nauczycieli ceramiki:

 • Krzysztof Jachiewicz

  Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta plastyk z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1997 roku. 
  Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną. 
   
  Prywatnie miłośnik podróży tych bardzo …

  więcej...


 • Paweł Kasprzak

  Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2007 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną.
   
  Prywatnie miłośnik dobrej kuchni, wina, sztuki i świeżego …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Andrzej Kern

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem  Artystycznym “Nowolipki” związany od 1992 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.    Prywatnie uprawia reportaż w malarstwie. Wybitny Warsawianista. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_1019 m221 m57 tn_img_6466

Nowolipki na Facebooku

baner_bip