Ceramika artystyczna

 

IMG_9990

Ceramika jest niezwykłą pracownią, ponieważ tutaj można pofantazjować a jedynym ogranicznikiem twórczej pracy jest Twoja wyobraźnia. Głównym motywem osób biorących udział w zajęciach jest ciekawość artystyczna, chęć twórczego działania oraz poszukiwanie swojego azylu od powszedniości.

Warto pamiętać, iż ceramika to nie tylko lepienie wazonów. Misy, ramki na zdjęcia, biżuteria, lampki, świeczniki, kafle a nawet obrazy oraz wszystkie inne formy, które przyjdą Ci do głowy można wykonać z gliny. Do tego nauka projektowania, modelowania, wytłaczania, odlewania, emaliowania, malowania, szkliwienia i w końcu wypalania.

Pracownia ceramiki jest wyposażona w profesjonalny piec ceramiczny, szkliwa i oczywiście najlepszą glinę z Polski, o którą dbamy najbardziej.

To w pracowni ceramiki nasi wykładowcy pomogą rozwinąć Twoje zdolności manualne i zrealizować artystyczne pomysły.

Prace naszych słuchaczy są prezentowane na targach i wystawach w całym kraju. 

 

Poniżej prezentujemy sylwetki nauczycieli ceramiki:

 • Krzysztof Jachiewicz

  Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta plastyk z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1997 roku. 
  Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną. 
   
  Prywatnie miłośnik podróży tych bardzo …

  więcej...


 • Paweł Kasprzak

  Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2007 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną.
   
  Prywatnie miłośnik dobrej kuchni, wina, sztuki i świeżego …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Rzeźba

Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych. Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Krzysztof Jachiewicz

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta plastyk z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1997 roku.  Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną.    Prywatnie miłośnik podróży tych bardzo dalekich, serce pozostawił nad morzem Śródziemnym w Chorwacji, gdzie ma ...

więcej...

Losowe zdjęcia

wola029 nslup515 m64 ppm69

Nowolipki na Facebooku

baner_bip