Ceramika artystyczna

 

IMG_9990

Ceramika jest niezwykłą pracownią, ponieważ tutaj można pofantazjować a jedynym ogranicznikiem twórczej pracy jest Twoja wyobraźnia. Głównym motywem osób biorących udział w zajęciach jest ciekawość artystyczna, chęć twórczego działania oraz poszukiwanie swojego azylu od powszedniości.

Warto pamiętać, iż ceramika to nie tylko lepienie wazonów. Misy, ramki na zdjęcia, biżuteria, lampki, świeczniki, kafle a nawet obrazy oraz wszystkie inne formy, które przyjdą Ci do głowy można wykonać z gliny. Do tego nauka projektowania, modelowania, wytłaczania, odlewania, emaliowania, malowania, szkliwienia i w końcu wypalania.

Pracownia ceramiki jest wyposażona w profesjonalny piec ceramiczny, szkliwa i oczywiście najlepszą glinę z Polski, o którą dbamy najbardziej.

To w pracowni ceramiki nasi wykładowcy pomogą rozwinąć Twoje zdolności manualne i zrealizować artystyczne pomysły.

Prace naszych słuchaczy są prezentowane na targach i wystawach w całym kraju. 

 

Poniżej prezentujemy sylwetki nauczycieli ceramiki:

 • Krzysztof Jachiewicz

  Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta plastyk z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1997 roku. 
  Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną. 
   
  Prywatnie miłośnik podróży tych bardzo …

  więcej...


 • Paweł Kasprzak

  Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2007 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną.
   
  Prywatnie miłośnik dobrej kuchni, wina, sztuki i świeżego …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Rysunek i malarstwo

Rysunek i malarstwo to zajęcia dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności artystyczne. To w tej pracowni poznasz tradycyjne techniki rysunkowe i malarskie, zagadnienia z zakresu perspektywy i kompozycji na płaszczyźnie. To tu pod czujnym okiem artystów plastyków dowiesz się ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Jarmila Piekarska

  Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na macierzystej uczelni ukończyła Historię Sztuki. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 2005 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem wiedzę o sztuce. Prywatnie miłośniczka podrózy, szczególnie tych dalekich.           ...

więcej...

Losowe zdjęcia

kk009 tn_img_0867 m175 tn_img_5846

Nowolipki na Facebooku

baner_bip