Rzeźba

tn_foto12Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych.

Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium głowy z gliny dowiesz się, że tworzenie rzeźby zaczyna się od wnikliwej obserwacji i robienia szkiców. Na sam koniec rzeźbiarskiego cyklu nauczysz się wykonywania odlewu.

Zjawiskowym wydaje się być fakt, iż uczestnictwo w zajęciach rzeźby wyzwala w każdym młodym człowieku twórczą energię, niezależnie od tego czy stanie się to jego przyszłym zawodem, czy będzie to po prostu wspaniałym hobby i przygodą.

Pracownia rzeźby na „Nowolipkach” to przestrzeń, do której wystarczy zajrzeć aby już od pierwszego momentu przestać myśleć kategoriami prozaiczności.

 • Mikołaj Miodowski

  Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku. 
   
  Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.
   
  Na co dzień zajmuje …

  więcej...



Kalendarz wydarzeń

Zbliżenie na Muranów
18 kwietnia 2017 - 9 czerwca 2017
TaMa - Tarasy Malarskie
3 maja 2017 - 3 września 2017
Bukiet muzyczny
25 maja 2017 - 26 maja 2017
Bohdan Butenko - Nienarysowane historie oraz inne opowieści znad Wisły...
7 czerwca 2017 - 8 czerwca 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

GABRYELLA MIŁOWSKA - MOLĄG Dyrektor POA

GABRYELLA MIŁOWSKA – MOLĄG Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie   Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 1982 roku, dyplom uzyskała pod kierunkiem prof. Jana Tarasina. Studiowała również w pracowniach prof. Tadeusza Dominika i prof. Wojciecha Sadleya (aneks z tkaniny unikatowej). W ...

więcej...

Losowe zdjęcia

ppm60 tn_img_0956 m279 img_9707

Nowolipki na Facebooku

baner_bip