Rzeźba

tn_foto12Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych.

Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium głowy z gliny dowiesz się, że tworzenie rzeźby zaczyna się od wnikliwej obserwacji i robienia szkiców. Na sam koniec rzeźbiarskiego cyklu nauczysz się wykonywania odlewu.

Zjawiskowym wydaje się być fakt, iż uczestnictwo w zajęciach rzeźby wyzwala w każdym młodym człowieku twórczą energię, niezależnie od tego czy stanie się to jego przyszłym zawodem, czy będzie to po prostu wspaniałym hobby i przygodą.

Pracownia rzeźby na „Nowolipkach” to przestrzeń, do której wystarczy zajrzeć aby już od pierwszego momentu przestać myśleć kategoriami prozaiczności.

 • Mikołaj Miodowski

  Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku. 
   
  Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.
   
  Na co dzień zajmuje …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Rzeźba

Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych. Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Krzysztof Brycki

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Malarstwa. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2001 roku.  Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.   Prywatnie znakomity ilustrator.         ...

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6354 tn_img_1025 tn_img_0887 m137

Nowolipki na Facebooku

baner_bip