Rzeźba

tn_foto12Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych.

Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium głowy z gliny dowiesz się, że tworzenie rzeźby zaczyna się od wnikliwej obserwacji i robienia szkiców. Na sam koniec rzeźbiarskiego cyklu nauczysz się wykonywania odlewu.

Zjawiskowym wydaje się być fakt, iż uczestnictwo w zajęciach rzeźby wyzwala w każdym młodym człowieku twórczą energię, niezależnie od tego czy stanie się to jego przyszłym zawodem, czy będzie to po prostu wspaniałym hobby i przygodą.

Pracownia rzeźby na „Nowolipkach” to przestrzeń, do której wystarczy zajrzeć aby już od pierwszego momentu przestać myśleć kategoriami prozaiczności.

 • Mikołaj Miodowski

  Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku. 
   
  Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.
   
  Na co dzień zajmuje …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Tkanina artystyczna

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Stefan Żuchowski

Artysta malarz, mgr sztuki. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1988 roku.    Naucza z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.   Prywatnie realizator dokumentalnych filmów artystycznych oraz filmów o sztuce. Miłośnik muzyki folkowej i kapel ...

więcej...

Losowe zdjęcia

m148 kl47 tn_img_6049 tn_img_6073

Nowolipki na Facebooku

baner_bip