Rzeźba

tn_foto12Pracownia ta nastawiona jest przede wszystkim na przygotowanie do egzaminu wstępnego na Wydział Rzeźby wyższych uczelni artystycznych.

Nauka rozpoczyna się od studium czaszki, gdzie przy okazji zapoznasz się z problemami kompozycji, ciężaru bryły i faktury. Przy następnym kroku, czyli wykonywaniu studium głowy z gliny dowiesz się, że tworzenie rzeźby zaczyna się od wnikliwej obserwacji i robienia szkiców. Na sam koniec rzeźbiarskiego cyklu nauczysz się wykonywania odlewu.

Zjawiskowym wydaje się być fakt, iż uczestnictwo w zajęciach rzeźby wyzwala w każdym młodym człowieku twórczą energię, niezależnie od tego czy stanie się to jego przyszłym zawodem, czy będzie to po prostu wspaniałym hobby i przygodą.

Pracownia rzeźby na „Nowolipkach” to przestrzeń, do której wystarczy zajrzeć aby już od pierwszego momentu przestać myśleć kategoriami prozaiczności.

 • Mikołaj Miodowski

  Artysta plastyk. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Rzeźby. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 1995 roku. 
   
  Naucza z pasją i zaangażowaniem w pracowni rzeźby.
   
  Na co dzień zajmuje …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Grafika komputerowa

W pracowni grafiki komputerowej dowiesz się jak skutecznie uzupełnić sztukę przy użyciu komputera. Nauczysz się tworzyć szeroko pojętą infografikę. Rozwiniesz w sobie za interesowanie grafiką cyfrową, kreowanie obrazu przy równoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Poznasz tajniki obróbki fotografii cyfrowych w przeznaczonych do ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Marcin Bogusław

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Wzornictwo, specjalności stylistyka mody – projektowanie biżuterii.  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2011 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.   Prywatnie miłośnik motorów. Jako artysta wielokrotnie nagradzany. "Mieszkam i pracuję w Warszawie. Od ...

więcej...

Losowe zdjęcia

nslup132 nslup365 ppm51 ppm78

Nowolipki na Facebooku

baner_bip