Tkanina artystyczna

IMG_9852

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich farbowania. Dowiesz się wszystkiego o splotach.
Na tych zajęciach poszukiwanie nowych rozwiązań kompozycyjnych, kolorystycznych, splotowych i fakturalnych to artystyczna codzienność.
To tutaj wykładowca zachęci Cię do eksperymentowania poprzez zastosowanie materiałów, które nie kojarzą się z gobelinami, np: drutu, kabli, papieru, muszli itp. Wszystko to po to, byś znalazł ambitne i nietuzinkowe rozwiązania i sposób na wyrażanie własnych emocji.
Tutaj twórczość ma na celu kształcenie wrażliwości słuchacza i nie zatracenie tego, co najważniejsze: szczerości i autentyczności przeżyć.

Poniżej prezentujemy nauczyciela tkaniny artystycznej:

 

  • Iwona Napiórkowska-Korpała

    Artysta plastyk, nauczyciel mianowany, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Wzornictwa Przemysłowego, pracowni tkaniny unikatowej Janiny Tworek – Pierzgalskiej i malarstwa Romana Modzelewskiego.
    Moja przygoda z Państwowym Ogniskiem Artystycznym rozpoczęła …

    więcej...Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Paweł Kasprzak

Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2007 roku. Wykłada z pasją i zaangażowaniem ceramikę artystyczną.   Prywatnie miłośnik dobrej kuchni, wina, sztuki i świeżego powietrza.  ...

więcej...

Losowe zdjęcia

m162 napiorkowska-korpala rzezba_img_0669 m201

Nowolipki na Facebooku

baner_bip