Tkanina artystyczna

IMG_9852

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich farbowania. Dowiesz się wszystkiego o splotach.
Na tych zajęciach poszukiwanie nowych rozwiązań kompozycyjnych, kolorystycznych, splotowych i fakturalnych to artystyczna codzienność.
To tutaj wykładowca zachęci Cię do eksperymentowania poprzez zastosowanie materiałów, które nie kojarzą się z gobelinami, np: drutu, kabli, papieru, muszli itp. Wszystko to po to, byś znalazł ambitne i nietuzinkowe rozwiązania i sposób na wyrażanie własnych emocji.
Tutaj twórczość ma na celu kształcenie wrażliwości słuchacza i nie zatracenie tego, co najważniejsze: szczerości i autentyczności przeżyć.

Poniżej prezentujemy nauczyciela tkaniny artystycznej:

 

  • Iwona Napiórkowska-Korpała

    Artysta plastyk, nauczyciel mianowany, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Wzornictwa Przemysłowego, pracowni tkaniny unikatowej Janiny Tworek – Pierzgalskiej i malarstwa Romana Modzelewskiego.
    Moja przygoda z Państwowym Ogniskiem Artystycznym rozpoczęła …

    więcej...Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Grafika komputerowa

W pracowni grafiki komputerowej dowiesz się jak skutecznie uzupełnić sztukę przy użyciu komputera. Nauczysz się tworzyć szeroko pojętą infografikę. Rozwiniesz w sobie za interesowanie grafiką cyfrową, kreowanie obrazu przy równoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Poznasz tajniki obróbki fotografii cyfrowych w przeznaczonych do ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Krzysztof Brycki

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydziału Malarstwa. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związany od 2001 roku.  Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.   Prywatnie znakomity ilustrator.         ...

więcej...

Losowe zdjęcia

ppm91 ppm45 tn_img_3276 kondzmuz101

Nowolipki na Facebooku

baner_bip