Tkanina artystyczna

IMG_9852

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich farbowania. Dowiesz się wszystkiego o splotach.
Na tych zajęciach poszukiwanie nowych rozwiązań kompozycyjnych, kolorystycznych, splotowych i fakturalnych to artystyczna codzienność.
To tutaj wykładowca zachęci Cię do eksperymentowania poprzez zastosowanie materiałów, które nie kojarzą się z gobelinami, np: drutu, kabli, papieru, muszli itp. Wszystko to po to, byś znalazł ambitne i nietuzinkowe rozwiązania i sposób na wyrażanie własnych emocji.
Tutaj twórczość ma na celu kształcenie wrażliwości słuchacza i nie zatracenie tego, co najważniejsze: szczerości i autentyczności przeżyć.

Poniżej prezentujemy nauczyciela tkaniny artystycznej:

 

  • Iwona Napiórkowska-Korpała

    Artysta plastyk, nauczyciel mianowany, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Wzornictwa Przemysłowego, pracowni tkaniny unikatowej Janiny Tworek – Pierzgalskiej i malarstwa Romana Modzelewskiego.
    Moja przygoda z Państwowym Ogniskiem Artystycznym rozpoczęła …

    więcej...Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Biżuteria artystyczna

  Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej pracy i posiąść nową, pasjonującą umiejętność wydobywania piękna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Andrzej Kern

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem  Artystycznym “Nowolipki” związany od 1992 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.    Prywatnie uprawia reportaż w malarstwie. Wybitny Warsawianista. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

m127 m275 tn_img_0876 krwaw001

Nowolipki na Facebooku

baner_bip