Wiedza o sztuce

IMG_9772

Jedyna pracownia teoretyczna na „Nowolipkach” a jednak tak bardzo przepełniona sztuką, artyzmem i kulturą. Tutaj poznasz elementy filozofii kultury, psychologii widzenia, psychologii twórczości oraz wszystko co związane jest z problematyką estetyki. Na tych zajęciach w sposób ciekawy przygotujesz się do egzaminu maturalnego z historii sztuki a także na egzaminy wstępne do szkół artystycznych.
Nauczysz się języka sztuki. Poznasz sylwetki wielkich twórców i ich dzieła.

Filmy, pokazy, wystawy, dyskusje zamiast monotonnych wykładów, to właśnie lekcja wiedzy o sztuce na „Nowolipkach”. Pamiętaj, że z pasją przekazywana wiedza utrwala się szybciej.

Zapraszamy wszystkich, których pociąga poszukiwanie sensu sztuki we współczesnym świecie. 

 • Jarmila Piekarska

   

  Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na macierzystej uczelni ukończyła Historię Sztuki.
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 2005 roku. 
   
  Wykłada z pasją i zaangażowaniem …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Muzyka dla młodzieży niedowidzącej

Dział Muzyczny „Nowolipek” to miejsce stworzone dla uzdolnionej muzycznie młodzieży niewidomej i niedowidzącej. W pracowniach tych młodzi artyści uspakaja się zaprzyjaźniając z dźwiękami muzyki poważnej i rozrywkowej. Zajęcia ćwiczą pamięć, pobudzają i angażują dotyk, co jest niezwykle ważne dla niewidomych. ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Dorota Wójcicka-Żurko

  Artysta plastyk. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 2008 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem grafikę komputerową.   Prywatnie w swoich pracach łączy przestrzeń z grafiką.  ...

więcej...

Losowe zdjęcia

pgchr020 kl4 tn_img_6393 kl74

Nowolipki na Facebooku

baner_bip