Wiedza o sztuce

IMG_9772

Jedyna pracownia teoretyczna na „Nowolipkach” a jednak tak bardzo przepełniona sztuką, artyzmem i kulturą. Tutaj poznasz elementy filozofii kultury, psychologii widzenia, psychologii twórczości oraz wszystko co związane jest z problematyką estetyki. Na tych zajęciach w sposób ciekawy przygotujesz się do egzaminu maturalnego z historii sztuki a także na egzaminy wstępne do szkół artystycznych.
Nauczysz się języka sztuki. Poznasz sylwetki wielkich twórców i ich dzieła.

Filmy, pokazy, wystawy, dyskusje zamiast monotonnych wykładów, to właśnie lekcja wiedzy o sztuce na „Nowolipkach”. Pamiętaj, że z pasją przekazywana wiedza utrwala się szybciej. We wtorki odbywają się wykłady. W środę zapraszamy na ćwiczenia.

Zapraszamy wszystkich, których pociąga poszukiwanie sensu sztuki we współczesnym świecie. 

 • Jarmila Piekarska

   

  Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na macierzystej uczelni ukończyła Historię Sztuki.
  Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 2005 roku. 
   
  Wykłada z pasją i zaangażowaniem …

  więcej...Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Malarstwo i rysunek

    Malarstwo i rysunek to zajęcia dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności artystyczne. To w tej pracowni poznasz tradycyjne techniki rysunkowe i malarskie, zagadnienia z zakresu perspektywy i kompozycji na płaszczyźnie. To tu pod czujnym okiem artystów plastyków dowiesz się ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Jasiek Balcerzak

Ukończył wydział Grafiki w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od tego czasu maluje, uczy malować i rysować innych, siebie i znowu maluje potem uczy, czasem bardziej siebie niż innych i tak w kółko. Artysta plastyk, grafik z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” ...

więcej...

Losowe zdjęcia

wppgr022 ppm101 67396_155727691130903_100000810206808_246415_6451481_n tn_mamut9

Nowolipki na Facebooku

baner_bip