PULS AFRYKI
warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne PULS AFRYKI czyli inaczej afrykańskie rytmy odbyły się już na "Nowolipkach". Świetny występ Ryszarda Bazarnika oraz Izy Kowalewskiej spowodował, że na wielu twarzach uczestników POA zagościł uśmiech. Obecna była przede wszystkim młodzież z działu muzycznego, dzieci niewidome i niedowidzące, dla których ten występ był nie tylko atrakcją ale także rehabilitacją muzyczną. Każdy miał okazę zostać wymasowanym przy użyciu "naprawdę" wielkiego bębna, każdy mógł grać na bębenkach i brać aktywny udział w tym widowisku. Dzieci, ich Rodzice i opiekunowie a także Nasza Rada Pedagogiczna opuszczali "Nowolipki" z wielkim uśmiechem na twarzy. Oby więcej takich afrykańskich wieczorów!!!pa004

Warsztaty wokalne i zajęcia perkusyjne z aktywnym udziałem wszystkich uczestników poprowadzą Iza Kowalewska (śpiew) i Ryszard Bazarnik (perkusja)

W programie przewidziano:
- prezentację oryginalnych instrumentów afrykańskich
(grzechotki, instrumenty strunowe a przede wszystkim różnej wielkości bębny)
- naukę prostych zaśpiewów afrykańskich i pieśni rytualnych, włączanie do śpiewu całego ciała i proces otwierania głosu na podstawie technik wokalnych różnych kultur świata (Afryka, Persja, Mongolia)
- kurs gry na bębnach (nauka rytmów tanecznych i rytualnych z Nigerii, Kamerunu, Ghany)
- muzykoterapia oparta na relaksacji i oddychaniu
- masaż na wielkim bębnie (1,6 m średnicy membrany)

Jest to rewelacyjna i oryginalna technika masażu, podczas której jeden uczestnik leży na membranie, inni uderzają w bęben grając jednostajny rytm. Pobudza to wszystkie receptory na plecach.

Aktywny udział w warsztatach dostarcza wielu pozytywnych przeżyć, integruje grupę, otwiera na działanie twórcze, jest doskonałą formą relaksu i muzykoterapii a przede wszystkim stanowi świetną zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Tkanina artystyczna

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Andrzej Kern

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem  Artystycznym “Nowolipki” związany od 1992 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.    Prywatnie uprawia reportaż w malarstwie. Wybitny Warsawianista.

więcej...

Losowe zdjęcia

amberif30 nslup263 tn_img_03922 kondzmuz22

Nowolipki na Facebooku

baner_bip