PULS AFRYKI
warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne PULS AFRYKI czyli inaczej afrykańskie rytmy odbyły się już na "Nowolipkach". Świetny występ Ryszarda Bazarnika oraz Izy Kowalewskiej spowodował, że na wielu twarzach uczestników POA zagościł uśmiech. Obecna była przede wszystkim młodzież z działu muzycznego, dzieci niewidome i niedowidzące, dla których ten występ był nie tylko atrakcją ale także rehabilitacją muzyczną. Każdy miał okazę zostać wymasowanym przy użyciu "naprawdę" wielkiego bębna, każdy mógł grać na bębenkach i brać aktywny udział w tym widowisku. Dzieci, ich Rodzice i opiekunowie a także Nasza Rada Pedagogiczna opuszczali "Nowolipki" z wielkim uśmiechem na twarzy. Oby więcej takich afrykańskich wieczorów!!!pa004

Warsztaty wokalne i zajęcia perkusyjne z aktywnym udziałem wszystkich uczestników poprowadzą Iza Kowalewska (śpiew) i Ryszard Bazarnik (perkusja)

W programie przewidziano:
- prezentację oryginalnych instrumentów afrykańskich
(grzechotki, instrumenty strunowe a przede wszystkim różnej wielkości bębny)
- naukę prostych zaśpiewów afrykańskich i pieśni rytualnych, włączanie do śpiewu całego ciała i proces otwierania głosu na podstawie technik wokalnych różnych kultur świata (Afryka, Persja, Mongolia)
- kurs gry na bębnach (nauka rytmów tanecznych i rytualnych z Nigerii, Kamerunu, Ghany)
- muzykoterapia oparta na relaksacji i oddychaniu
- masaż na wielkim bębnie (1,6 m średnicy membrany)

Jest to rewelacyjna i oryginalna technika masażu, podczas której jeden uczestnik leży na membranie, inni uderzają w bęben grając jednostajny rytm. Pobudza to wszystkie receptory na plecach.

Aktywny udział w warsztatach dostarcza wielu pozytywnych przeżyć, integruje grupę, otwiera na działanie twórcze, jest doskonałą formą relaksu i muzykoterapii a przede wszystkim stanowi świetną zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.