Realizacje intermedialne

Pracownia dla wszystkich zainteresowanych filmem, dźwiękiem, sztuką wideo, eksperymentami na granicy obrazu i dźwięku, zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. W pracowni można uczyć się korzystać z programów do edycji obrazu i dźwięku ((jest pakiet Creative Clouds for Teams do dyspozycji uczestników), nagrywać dźwięk i obraz, pisać scenariusze, pisać o sztuce, konsultować prace, a także obejrzeć filmy/prace, zarówno klasyków kina, jak i współczesnych twórców intermedialnych.

Planowane są także wspólne nagrania terenowe, spotkania z inspirującymi osobowościami, a przede wszystkim inspirowanie siebie nawzajem poprzez wspólną pracę twórczą, rozmowy, pisanie, nagrywanie, analizowanie, zarówno twórczości uczestników zajęć, jak i prac znanych już artystów.

Zajęcia poprowadzi:

  • Marta Kawecka-Smolińska

    Marta Kawecka-Smolińska – artystka wizualna, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
    Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, a także …

    więcej...Kalendarz wydarzeń

Zbliżenie na Muranów
18 kwietnia 2017 - 9 czerwca 2017
TaMa - Tarasy Malarskie
3 maja 2017 - 3 września 2017
Bukiet muzyczny
25 maja 2017 - 26 maja 2017
Bohdan Butenko - Nienarysowane historie oraz inne opowieści znad Wisły...
7 czerwca 2017 - 8 czerwca 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Tkanina artystyczna

Pracownia, w której cierpliwość i spokój są cnotami, dającymi niezwykłą satysfakcję, ponieważ tkactwo to rzadko spotykana w dzisiejszych czasach umiejętność. Nauczysz się tutaj przygotowywać ramę tkacką i osnowę a także rysować i używać wyobraźni. Poznasz rodzaje surowców i sposoby ich ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Anna Lisowska

Dyrektor Państwowego Ogniska Artystycznego przez 24 lata. Magister sztuki, artysta plastyk, architekt wnętrz. W 1987 przejęła po swoim poprzedniku obowiązki kapitana drużyny na Nowolipkach. Z wielką energią zabrała się do pracy, jakby już wtdy wiedziała, że musi wprowadzić Ognisko w XXI wiek. ...

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6540 m178 nslup104 nslup531

Nowolipki na Facebooku

baner_bip