Wystawa malarstwa Magdy Mosakowskiej-Sobocińskiej

Do 28 marca w Galerii "Nowolipki" możemy oglądać świat widziany oczami Magdy Mosakowskiej. Prezentowane prace są nasycone czystymi i żywymi barwami i zabierają nas w kolorową podróż po malowniczych zakątkach świata.

Magdalena Mosakowska – Sobocińska studiowała malarstwo na warszawskiej ASP. Obroniła dyplom w pracowni malarskiej prof. R. Ziemskiego w 2001r. Debiutowała indywidualną wystawą Katedra w galerii „Kuchnia” w 2002r. Wystawiała również Wieżę Babel w „Galerii XXI” w 2005r.Brała udział w wystawach zbiorowych z cyklu „Ziemia” w 2002 i 2003r. ZPAP  – „Natura rzeczy” – 2002r, ZPAP -  „Cztery elementy” – 2003r.

-          „Pracownia 59” w galerii TPSP „Pałacyk”im. Tadeusza Kulisiewicza w latach 1999 , 2000, 2001 

-         w Międzynarodowym plenerze „Pieńków 2004” i wystawach poplenerowych na miejscu oraz w warszawskiej ASP.

Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych „Zderzenia” w Tczewie w latach 2000 , 2001, 2002. W 2006r. otrzymała stypendium twórcze przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poszukiwania i inspiracje
W moich pracach trudno doszukać się jednej drogi, raczej jest to jedna linia z wieloma wątkami na rozległym terenie poszukiwań. Malarstwo traktuję jak wielką przygodę, a poprzez formę i kolor szukam swojego obrazu rzeczywistości. Obraz ten często odbiega od realizmu, nie stanowi zwierciadła dla rzeczywistości, raczej jest jednym z jej aspektów – moim emocjonalnym jej odbiorem, dlatego niejednokrotnie moje obrazy są abstrakcyjne, bo emocje to abstrakcja. Intrygującymi szczególnie tematami są dla mnie człowiek, jego relacje z otoczeniem, a także pejzaż i jego oddziaływanie na moje uczucia.

Prezentowane prace powstały dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Kalendarz wydarzeń

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Biżuteria artystyczna

  Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi równocześnie studiując projektowanie i kompozycję. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swoje marzenie o niepowtarzalnej pracy i posiąść nową, pasjonującą umiejętność wydobywania piękna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Wiesława Łobos

"Tajemnica życia leży w poszukiwaniu piękna" – Oskar Wilde Wiesława Łobos – studia w warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni Stefana Gierowskiego. Nauczyciel mianowany, Zasłużony Działacz Kultury, odznaczona "Medalem Złotym za długoletnią służbę", członek ZPAP. Od 1990 prowadzi zajęcia z zakresu ...

więcej...

Losowe zdjęcia

rzezba_img_0170 tn_img_6063 tn_img_1018 rzezba_img_1055

Nowolipki na Facebooku

baner_bip