Wystawa malarstwa Magdy Mosakowskiej-Sobocińskiej

Do 28 marca w Galerii "Nowolipki" możemy oglądać świat widziany oczami Magdy Mosakowskiej. Prezentowane prace są nasycone czystymi i żywymi barwami i zabierają nas w kolorową podróż po malowniczych zakątkach świata.

Magdalena Mosakowska – Sobocińska studiowała malarstwo na warszawskiej ASP. Obroniła dyplom w pracowni malarskiej prof. R. Ziemskiego w 2001r. Debiutowała indywidualną wystawą Katedra w galerii „Kuchnia” w 2002r. Wystawiała również Wieżę Babel w „Galerii XXI” w 2005r.Brała udział w wystawach zbiorowych z cyklu „Ziemia” w 2002 i 2003r. ZPAP  – „Natura rzeczy” – 2002r, ZPAP -  „Cztery elementy” – 2003r.

-          „Pracownia 59” w galerii TPSP „Pałacyk”im. Tadeusza Kulisiewicza w latach 1999 , 2000, 2001 

-         w Międzynarodowym plenerze „Pieńków 2004” i wystawach poplenerowych na miejscu oraz w warszawskiej ASP.

Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych „Zderzenia” w Tczewie w latach 2000 , 2001, 2002. W 2006r. otrzymała stypendium twórcze przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poszukiwania i inspiracje
W moich pracach trudno doszukać się jednej drogi, raczej jest to jedna linia z wieloma wątkami na rozległym terenie poszukiwań. Malarstwo traktuję jak wielką przygodę, a poprzez formę i kolor szukam swojego obrazu rzeczywistości. Obraz ten często odbiega od realizmu, nie stanowi zwierciadła dla rzeczywistości, raczej jest jednym z jej aspektów – moim emocjonalnym jej odbiorem, dlatego niejednokrotnie moje obrazy są abstrakcyjne, bo emocje to abstrakcja. Intrygującymi szczególnie tematami są dla mnie człowiek, jego relacje z otoczeniem, a także pejzaż i jego oddziaływanie na moje uczucia.

Prezentowane prace powstały dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Kalendarz wydarzeń

Praca w POA - Osoba do Sprzątania
11 kwietnia 2017 - 17 maja 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Witraż

Pracownia niezwykle kolorowa, świecąca i …techniczna. Czasami głośna od pracy maszyn, jednak stworzona i prowadzona tak, by w atmosferze twórczej pracy każdy mógł doznać swej niezależności, wyjątkowości i autentyczności. Tutaj tworzenie zaczyna się od pomysłu, później etap szkiców i projektów, gdzie ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Irena Siedacz

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym “Nowolipki” związana od 1992 roku.   Wykłada z pasją  i zaangażowaniem biżuterię artystyczną.   Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, Australii i bursztynu. Na co dzień projektuje wnętrza komercyjne.

więcej...

Losowe zdjęcia

wyskon61 ppm73 m68 m184

Nowolipki na Facebooku

baner_bip