Wystawa malarstwa Magdy Mosakowskiej-Sobocińskiej

Do 28 marca w Galerii "Nowolipki" możemy oglądać świat widziany oczami Magdy Mosakowskiej. Prezentowane prace są nasycone czystymi i żywymi barwami i zabierają nas w kolorową podróż po malowniczych zakątkach świata.

Magdalena Mosakowska – Sobocińska studiowała malarstwo na warszawskiej ASP. Obroniła dyplom w pracowni malarskiej prof. R. Ziemskiego w 2001r. Debiutowała indywidualną wystawą Katedra w galerii „Kuchnia” w 2002r. Wystawiała również Wieżę Babel w „Galerii XXI” w 2005r.Brała udział w wystawach zbiorowych z cyklu „Ziemia” w 2002 i 2003r. ZPAP  – „Natura rzeczy” – 2002r, ZPAP -  „Cztery elementy” – 2003r.

-          „Pracownia 59” w galerii TPSP „Pałacyk”im. Tadeusza Kulisiewicza w latach 1999 , 2000, 2001 

-         w Międzynarodowym plenerze „Pieńków 2004” i wystawach poplenerowych na miejscu oraz w warszawskiej ASP.

Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych „Zderzenia” w Tczewie w latach 2000 , 2001, 2002. W 2006r. otrzymała stypendium twórcze przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poszukiwania i inspiracje
W moich pracach trudno doszukać się jednej drogi, raczej jest to jedna linia z wieloma wątkami na rozległym terenie poszukiwań. Malarstwo traktuję jak wielką przygodę, a poprzez formę i kolor szukam swojego obrazu rzeczywistości. Obraz ten często odbiega od realizmu, nie stanowi zwierciadła dla rzeczywistości, raczej jest jednym z jej aspektów – moim emocjonalnym jej odbiorem, dlatego niejednokrotnie moje obrazy są abstrakcyjne, bo emocje to abstrakcja. Intrygującymi szczególnie tematami są dla mnie człowiek, jego relacje z otoczeniem, a także pejzaż i jego oddziaływanie na moje uczucia.

Prezentowane prace powstały dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Kalendarz wydarzeń

Pod prąd!
3 marca 2017 - 24 kwietnia 2017
Wisława Szymborska czyli rzeka poezji jak stąd do Krakowa
14 marca 2017 - 10 kwietnia 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Ceramika dla niepełnosprawnych

Zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo. Pamiętaj, że dobrowolna praca twórcza jest rodzajem psychoterapii, odreagowania stresów, uświadomienia sobie własnych talentów i wartości. Pracownia jest dostępna dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej a ręczne nadawanie formy kawałkowi gliny to świetna ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Andrzej Kern

Artysta plastyk. Malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Państwowym Ogniskiem  Artystycznym “Nowolipki” związany od 1992 roku.    Wykłada z pasją i zaangażowaniem rysunek i malarstwo.    Prywatnie uprawia reportaż w malarstwie. Wybitny Warsawianista.

więcej...

Losowe zdjęcia

tn_img_6270 m12 ppm8 kl1

Nowolipki na Facebooku

baner_bip