Zbliżenie na Muranów – Przedłużenie terminu składania prac
konkurs na reportaż, termin: 26.10.2017

Zbliżenie na Muranów 26 10 2017Konkurs na reportaż
 
Serdecznie zapraszamy warszawską młodzież w wieku od 13 do 20 lat do udziału w konkursie, inspirowanym Muranowem – dzielnicą wyjątkową na mapie Warszawy. Wzniesiona na gruzach i z gruzów była miejscem niewyobrażalnej tragedii. Jest  pomnikiem pamięci,  miejscem bogatym w historię, niegdyś pełną folkloru, różnorodności, tradycji i wyznań. Jak wygląda Muranów dziś? Jak żyje się tam jego mieszkańcom? Zachęcamy do spojrzenia na dzisiejszy Muranów i poszukania interesujących tematów, historii i ciekawych miejsc czy do spaceru szlakiem muranowskich murali bądź podążenia śladami przeszłości, szukając pamiątek, wspomnień, ludzi – świadków historii. Od współorganizatorów konkursu otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie.
 
 
Kilka słów o konkursie:
 
Praca filmowa lub fotograficzna może mieć dowolny wyraz artystyczny z zachowaniem jej reportażowego charakteru. Praca nie może naruszać praw innych osób, praw autorskich, praw pokrewnych, dóbr osobistych ani też być nośnikiem treści naruszających dobre obyczaje lub prawo.
 
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie, który dostępny jest tu do pobrania lub w sekretariacie konkursu. Konkurs organizowany jest przez Państwowe Ognisko Artystyczne przy współpracy z Biurem Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Edukacji Artystycznej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”, Kinem Muranów oraz pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
 
 
 
 
Nagrody:
Autorzy zwycięskich prac otrzymają cenne nagrody, m.in. aparat fotograficzny, miejsce na zajęciach w pracowni realizacji intermedialnych. Oprócz nagród rzeczowych zwycięskie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej Organizatora.
 
Ważne informacje:
Termin składania/nadsyłania prac upływa  26 października 2017 roku (decyduje data wpłynięcia pracy).
Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród w konkursie obędzie się 9 listopada 2017 roku w siedzibie Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie.
Praca wraz z formularzem zgłoszeniowym powinna zostać przesłana pocztą elektroniczna na adres: art._ognisko@poa.waw.pl, lub dostarczona osobiście 
do sekretariatu POA ul. Nowolipki 9b.
 
——————————————————–
W związku z niewystarczającą ilością zgłoszeń przedłużamy termin nadsyłania prac na konkurs na reportaż pt. "Zbliżenie na Muranów" do 26 października 2017. Wakacje stwarzają doskonałe możliwości do pracy fotograficzno-filmowej w terenie. Pokażcie Muranów! Czeka aparat fotograficzny i zajęcia w pracowni realizacji intermedialnych!