Zbliżenie na Muranów
konkurs na reportaż, termin: 9.06.2017

Zbliżenie na MuranówKonkurs na reportaż
 
Serdecznie zapraszamy uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie, inspirowanym Muranowem – dzielnicą wyjątkową na mapie Warszawy. Wzniesiona na gruzach i z gruzów była miejscem niewyobrażalnej tragedii. Jest  pomnikiem pamięci,  miejscem bogatym w historię, niegdyś pełną folkloru, różnorodności, tradycji i wyznań. Jak wygląda Muranów dziś? Jak żyje się tam jego mieszkańcom? Zachęcamy do spojrzenia na dzisiejszy Muranów i poszukania interesujących tematów, historii i ciekawych miejsc czy do spaceru szlakiem muranowskich murali bądź podążenia śladami przeszłości, szukając pamiątek, wspomnień, ludzi – świadków historii. Od współorganizatorów konkursu otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie.
 
Idzie wiosna, więc aura będzie Wam sprzyjać. Powodzenia!
 
Kilka słów o konkursie:
 
Praca filmowa lub fotograficzna może mieć dowolny wyraz artystyczny z zachowaniem jej reportażowego charakteru. Praca nie może naruszać praw innych osób, praw autorskich, praw pokrewnych, dóbr osobistych ani też być nośnikiem treści naruszających dobre obyczaje lub prawo.
 
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie, który dostępny jest tu do pobrania lub w sekretariacie konkursu. Konkurs organizowany jest przez Państwowe Ognisko Artystyczne przy współpracy z Biurem Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Edukacji Artystycznej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”, oraz pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
 
 
 
 
Nagrody:
Autorzy zwycięskich prac otrzymają cenne nagrody, m.in. aparat fotograficzny, miejsce na zajęciach w pracowni realizacji intermedialnych. Oprócz nagród rzeczowych zwycięskie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej Organizatora.
 
Ważne informacje:
Termin składania/nadsyłania prac upływa  9 czerwca 2017 roku (decyduje data wpłynięcia pracy).
Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród w konkursie obędzie się 19 czerwca 2017 roku w siedzibie Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie.
Praca wraz z formularzem zgłoszeniowym powinna zostać przesłana pocztą elektroniczna na adres: art._ognisko@poa.waw.pl, lub dostarczona osobiście 
do sekretariatu POA ul. Nowolipie 4.
 


Kalendarz wydarzeń

Zbliżenie na Muranów
18 kwietnia 2017 - 9 czerwca 2017
TaMa - Tarasy Malarskie
3 maja 2017 - 3 września 2017
Bukiet muzyczny
25 maja 2017 - 26 maja 2017
Bohdan Butenko - Nienarysowane historie oraz inne opowieści znad Wisły...
7 czerwca 2017 - 8 czerwca 2017
Obóz Sztuk Pięknych – “Alternatywne środki wyrazu”
7 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Nowolipkowe ankiety

Ile masz lat?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze zajęcia

Malarstwo i rysunek

    Malarstwo i rysunek to zajęcia dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności artystyczne. To w tej pracowni poznasz tradycyjne techniki rysunkowe i malarskie, zagadnienia z zakresu perspektywy i kompozycji na płaszczyźnie. To tu pod czujnym okiem artystów plastyków dowiesz się ...

więcej...

Nasi nauczyciele

Iwona Napiórkowska-Korpała

Artysta plastyk, nauczyciel mianowany, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Wzornictwa Przemysłowego, pracowni tkaniny unikatowej Janiny Tworek – Pierzgalskiej i malarstwa Romana Modzelewskiego. Moja przygoda z Państwowym Ogniskiem Artystycznym rozpoczęła się 30 lat temu, kiedy to objęłam pracownię tkaniny. Przez ...

więcej...

Losowe zdjęcia

nslup629 tn_img_6156 kl77 nslup211

Nowolipki na Facebooku

baner_bip